Google Академія (Google Scholar) — сервіс для пошуку наукових робіт. Індекс Google Академія включає в себе більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки найбільших наукових видавництв.

Google Scholar дозволяє користувачам здійснювати пошук цифрової або фізичної копії статей, онлайн або в бібліотеках. «Наукові» результати пошуку генеруються з використанням посилань з повнотекстових журнальних статей, технічних звітів, препринтів, дисертацій, книг та інших документів, у тому числі обраних веб-сторінок, які вважаються «науковими». Оскільки більшість наукових результатів пошуку Google це прямі посилання на комерційні журнальні статті, більшість користувачів зможуть тільки отримати доступ до короткої анотації статті, а також невелику кількість важливої ​​інформації про статтю, і, можливо, доведеться заплатити за доступ до повної статті.

• Початок роботи

Для того, щоб зареєструватися в базі Google Scholar, необхідно спочатку створити обліковий запис Google. Вам запропонують ввести деякі особисті дані, створити електронну пошту * gmail.com.

Після реєстрації переходимо на головну сторінку пошуковика Google і натискаємо в верхньому правому куті кнопку «Увійти». У новому вікні вводимо вказаний нами адресу поштової скриньки та пароль.

• Пошук статей

Після авторизації в обліковий запис Google потрібно перейти на сайт Google Scholar і натиснути «Мої цитати». Необхідно пройти кілька кроків реєстрації.

Сервіс здійснить пошуковий запит на основі вашого прізвища, ім’я та по батькові і запропонує вказати або спростувати авторство деяких статей, які вже проіндексовані. Ви можете пропустити цей крок, якщо не є автором знайдених статей.

Після створення профілю потрібно активувати його, перейшовши за посиланням, яке буде відправлене на зазначений вами email. Тут ви можете додавати статті, ознайомитися зі статистикою цитування.