Навіщо школі 3D-принтер

Скоро розпочнеться новий навчальний рік, а разом з цим навчання та підготовка школярів до майбутнього. Останнім часом 3D-друк в освіті набув широкої популярності. Всупереч тому, що 3D-друк є відносно новим на  освітньому просторі, все більше 3D-принтерів та його застосувань знаходять своє місце в навчанні та побуті. Виробники 3D-принтерів вже розробили спеціалізовані машини для дітей та принтери для задоволення освітніх потреб. Наприклад, виробник 3D-принтерів NEOR, розробили лінійку 3D-принтерів для дітей, STEM-навчання та професіоналів.

Сьогодні важливість включення 3D-друку до шкіл вже є фактом, згідно з наказом МОН України №574. Оскільки такий підхід до навчання є важливим для застосування та впровадження професійних 3D-технологій, особливо для виробництва, це є професійною необхідністю. Однак, коли мова йде про використання 3D-друку в освіті, виникають питання: чи справді 3D-друк потрібен в освіті? Як застосовувати 3D-технологій у школах і чому вони повинні відігравати важливу роль для дітей?

Тому необхідно враховувати кілька важливих факторів, починаючи з можливостей та переваг, які 3D-технології приносить освіті. Як 3D-друк можна інтегрувати в навчання, щоб досягти максимального ефекту? 

Переваги 3D друку в освіті

3D-принтери допомагають надихнути нове покоління школярів STEM, поєднуючи навички вирішення проблем з творчістю та інноваціями. Але ця витончена технологія також має потенціал для підтримки педагогіки в усіх дисциплінах.

Робить навчання активним

Учні найкраще навчаються завдяки взаємодії та можливості практичного застосування. Роблячи, а не читаючи книгу чи слухаючи лекцію. Таким чином, 3D-принтери – прекрасний спосіб розгорнути досвід навчання та надати школярам більше практичного досвіду. За допомогою 3D-принтерів викладачі можуть створювати заходи, які трансформують навчальні концепції від теоретичних до практичних. Наприклад, на уроках біології учні могли створити анатомічне серце. Таке активне навчання також гарантує, що учні засвоюють інформацію з більшою легкістю.

Заохочуйте розуміння реального світу

3D-принтери допомагають укласти навчання в контекст, тому учні бачать цінність уроків у формі вирішення проблем у реальному світі. Створення прототипів тварин, комах, геометричних фігур та різних деталей. 

Розширити навчальний процес

Школярі можуть легко помітити, де вони допустили помилки, обговорити ці помилки з класом, навчитися на цих помилках та виправити їх.

Тренувати фантазію

3D-принтери та програмне забезпечення для дизайну надихають на творчість і запалюють молоді уяви. Насправді можливості того, що учні можуть створити за допомогою 3D-друку, нескінченні; і дивовижно, наскільки творчими можуть бути діти, коли вони мають можливість перетворювати свої 3D-конструкції у справжні фізичні об’єкти!

Розвивати просторове мислення

Просторовий інтелект передбачає аналіз та інтерпретацію розміру, форми, руху та зв’язків між предметами; це можливість робити правильні висновки з спостереження за тривимірними середовищами. Згідно з дослідженнями, використання 3D-принтерів на уроках підвищує просторовий інтелект учня, причому такий інтелект є важливим для досягнення успіху в STEM-предметах.

Підвищує цифрову взаємодію

3D-друк – це практичне та цікаве заняття. Таким чином, включивши цю технологію в уроки, вчителі можуть розкрити нові способи залучення учнів до активності; додаючи додаткової цінності та актуальності урокам у спосіб, який є розумово стимулюючим і приємним. Більше того, 3D-принтери можуть бути застосовні на різних рівнях освіти.

Допомагають учням підготуватися до майбутнього

Здатність до інновацій у нашому цифровому світі стає все більш важливою, тому спонукання учнів до вивчення інструментів, які допомагають їм мислити по-різному, підготує їх до життя після навчання. Школи повинні використовувати 3D-принтери як спосіб викрити творчі здібності учнів та підготувати їх до роботи з пристроєм, який буде використовуватися ледь не у кожній професійній галузі.

Підвищити обчислювальне мислення

Комп’ютерне мислення та навички, такі як декомпозиція, розпізнавання образів, логічне мислення, міркування та вирішення проблем, стають все більш важливими. 3D-принтери (та інші інструменти, такі як інтерактивна дошка, сенсорна панель, мультимедійний стіл) допомагають зробити обчислювальне мислення ключовою частиною сучасної навчальної програми.

Створюйте нові навчальні матеріали

Якщо у вашій школі немає доступу до певних навчальних матеріалів, 3D-принтер може допомогти вам зробити їх миттєво!

Якщо вам потрібна допомога у виборі 3D-принтера, телефонуйте! Будемо раді допомогти