Освітні тренди 2021 року

Початок року, саме час проаналізувати минулий та поговорити про тренди, які нас чекають в освіті найближчим часом. Деякі з них, сформувалися під тиском сучасних умов. Карантин, дистанційне навчання та це багато різних обмежень для навчання та побуту.

Індивідуальне (персоналізоване) навчання

У кожного учня є свої сильні та слабкі сторони. Персоналізоване навчання враховує унікальні особливості дитини та її потенціал. Воно сприяє підвищенню мотивації та активності, фокусує на сильних сторонах учня. Вчителі, спільно з батьками та самою дитиною можуть сформувати індивідуальну навчальну траєкторію та визначити дисципліни для поглибленого вивчення. Дитина самостійно керує часом і темпом навчання, вибирає завдання, способи їхнього вирішення і перевірки. Це все дуже зручно, до того ж такий підхід позитивно впливає на навчальні результати. Саме тому персоналізоване навчання стане головною тенденцією 2021 року.

Змішане навчання

Це дієвий спосіб підвищити мотивацію та, як наслідок, рівень досягнень. До того ж, він допомагає дотримуватися карантинних обмежень. Частина аудиторії знаходиться в класі, а частина присутня на уроці онлайн. Мінусом такого виду освіти є те, що вчителю дуже складно його організувати без інтерактивної дошки та спеціальних інтерактивних сервісів

Мікронавчання

Поколінню А складно сприймати інформацію у великих обсягах, тому в 2021 світ зверніть увагу на мікронавчання. Це спосіб подачі навчального матеріалу у вигляді невеликих навчальних блоків. Кожен елемент має дуже конкретний зміст, а на його вивчення відводиться мінімум часу. Цей спосіб навчання дуже легко реалізується на практиці. Звичайна презентація здатна повністю розкрити поняття мікронавчання. Мікронавчання дає вчителям велику свободу вибору у техніках та інструментах для навчання. Короткі вікторини, відео, міні-ігри, інфографіки та анімація допоможуть без проблем запам’ятати будь-яку інформацію.

Гейміфікація 

Гейміфікація – один із найцікавіших трендів освітніх технологій. Це навчання через розваги та ігри, які дозволяють зробити навчання ефективнішим та цікавішим. Такий навчальний підхід вимагає або креативного підходу до створення матеріалу (картки, лепбуки….) або відповідної технічної бази (дитячий інтерактивний стіл або сенсорна панель чи планшет). Окрім технічних пристроїв, у розпорядженні вчителя має бути відповідне програмне забезпечення. Щоб розуміти більше про що йде мова, погляньте на програмний додаток Intboard JOY

Імерсійна освіта

Цей вид навчання базується на віртуальній та доповненій реальності. Такі пристрої вже доволі часто зустрічаються в ігрових дитячих кімнатах. І, поступово починають інтегруватися в освіту. Наприклад, урок історії може пройти у форматі подорожі крізь століття. Під час такої пригоди учні на власні очі зможуть побачити, яким був світ тисячі і навіть мільйони років тому. Такі методи покращують поведінку і атмосферу в класі, надихають дітей вчитися краще, а ще на такий урок точно прийдуть всі!

STEM

Цей напрямок уже давно актуальний для української освіти. У 2021 році продовжуватиметься його активний розвиток, як одного із головних освітніх трендів. А все тому, що саме він допомагає вдало поєднувати теорію та практику, зв’язує шкільні знання з реальним життям та створює фундамент для професій майбутнього. Одним із найпопулярніших приладів STEM-освіти з 3D-принтер. З можливостями цього приладу на уроці можна познайомитися тут

Цифровізація

Сучасним дітям набагато зручніше знаходити, читати і зберігати навчальні матеріали в цифровому форматі. Електронні книги та підручники, навчальні посібники – все це неймовірно зручно, а ще вони завжди під рукою. До того ж, дослідження показали, що інтерактивні уроки дозволяють учням краще взаємодіяти з навчальним матеріалом, що позитивно впливає на ефективність навчання та досягнення учнів.

Ось до таких трендів нам з вами потрібно готуватися найближчим часом.

Підписуйтесь на нашу сторінку в facebook та отримуйте завжди актуальну і цікаву інформацію у своїй стрічці.