Техніки, які допоможуть швидко запам’ятати будь-що

Ваші діти та й ви самі витрачаєте багато часу, щоб вивчити якийсь матеріал? Тримайте добірку порад, які скоротять час вивчення будь-якої інформації.

Перше, що потрібно зробити це визначити, який саме вид пам’яті переважає саме у вас:

 – образна пам’ять (до неї входять зорова, слухова, дотикова, нюхова і смакова);

 – словесно-логічна (думки, поняття, формулювання та їх логічні взаємозв’язки);

 – рухова (також моторна і кінестетична);

 – емоційна (заснована на почуттях).

Звичайно, варто надавати перевагу провідному виду пам’яті, однак для ідеального запам’ятовування краще провести об’єкт усіма основними каналами сприйняття та утримання інформації.

Є загальні поради: 

  • розділяйте інформацію на частини;
  • записуйте складні для запам’ятовування частини;
  • розкажіть про прочитане друзям;
  • слухайте себе на аудіозаписі;
  • добре спіть (найважливіший пункт із списку).

Ці поради добре працюють на постійній основі, але якщо потрібно за короткий час вивчити багато інформації (перед іспитом, наприклад), тоді скористайтесь ось цими правилами.

Складіть план. Спочатку оцініть ситуацію. Скільки є днів на підготовку і складіть письмовий план, розподіливши теми по днях. Систематизувавши матеріал по віртуальних «поличках», ви вже підготуєте пам’ять для вивчення цих матеріалів.

Налагодьте режим. Раціонально чередуйте активність та відпочинок. Адже пам’ять безпосередньо залежить від того, наскільки мозок повний сил. Вранці, після сну, мозок відпочив і пам’ять працює добре, тому найскладніші теми повторюйте саме в цей час. Кожні 45 хвилин робіть перерву на 15 хвилин.  Такі перерви допоможуть інформації перейти з короткострокової пам’яті в довготривалу. 

Учіть сидячи, а не лежачи. При вертикальному положенні тіла серце працює повноцінно, кров надходить в мозок в достатній кількості і пам’ять працює добре, якщо ж людина лягає, то сердечний ритм змінюється, а за ним і кровообіг мозку, відповідно, пам’ять – погіршуються (з тих же причин, лежачи виникає сонливість). Тому вчити ефективно можна лише сидячи.

Відокремлюйте «воду». Не повторюйте все підряд, відкидайте непотрібну інформацію, концентруйтеся на головному – визначеннях, формулах, правилах і так далі.

Записуйте, уявляйте і малюйте. Навіть якщо ви не зможете користуватися шпаргалками, не лінуйтеся їх готувати. Річ у тому, що, записуючи, ви підключаєте зорову пам’ять і матеріал засвоюється краще. З цього приводу є навіть латинська приказка: 

«Один раз записав – все одно, що двічі прочитав». 

Читайте вголос. Окрім зорової пам’яті, можна долучати емоційну – для цього читайте те, що хочете вивчити, вголос. Проговорюйте різну інформацію з відмінною інтонацією. Такий прийом відкладе в пам’яті емоційний слід і інформацію легше буде пригадати.

Їжте мало. Краще влаштовуйте кожні три години легкі перекуси, ніж щільно набивайте шлунок двічі в день. Підберіть страви, що «допомагають запам’ятовувати». Розумова напруга, як і фізична, вимагає підвищення надходження вітамінів, перш за все – С і В. Тому для поповнення запасів вітаміну С щодня з’їдайте 1-2 ківі або пару апельсинів, а для вітамінізації В – вживайте арахіс, волоські горіхи, висівковий хліб і страви з печінки. Якщо потрібно підбадьоритися – душ і масаж. Бувають ситуації, коли і відпочивати немає часу, і вивчити потрібно, і сил немає. Швидко повернути ясність думки можна за допомогою самомасажу вух і «комірцевої» зони шиї. Розімніть вуха і шкіру шиї так, щоб вони почервоніли – для цього знадобиться близько 5 хвилин. Це посприяє поліпшенню кровообігу в головному мозку і додасть пам‘яті нових сил. 

Впевнені, з цієї статті ви використаєте хоч декілька порад при нагоді. А коли переконаєтесь в їх ефективності і щоб не шукати цю статтю в блозі, збережіть її на свою сторінку в соціальній мережі. А ще краще, підписуйтесь на нашу