Як допомогти дітям адаптуватися до нових навчальних реалій

Закінчення навчального року та епідеміологічна ситуація впродовж всього літа не залишила осторонь ні дітей, ні дорослих. І початок навчального року викликає більше тривоги аніж радості. Навіть діти відчувають напругу, попри бажання зустрітися з однокласниками. 

Радимо скористатися ось цими порадами психологів, щоб допомогти дитині подолати цей психологічний бар’єр.

Всім дітям буде потрібний час, щоб звикнути до всіх вимог і правил школи у зв’язку з пандемією, тому тут важлива підтримка батьків, вчителів та друзів.

В стресових умовах будь-яка психіка стає вразливою і можливі різні ситуації: від агресії до пригніченого стану. Якщо помітили незвичну поведінку своєї дитини, просто поговоріть з нею, відверто. 

Перше, що потрібно зробити – нормалізувати режим сну.

Батькам варто пам’ятати, що школярам до 12 років слід спати не менше 8, а то й усі 9-10 годин. Якщо заняття в школі починають о 9-й ранку, беремо дві години на збори та дорогу і вираховуємо: до ліжка треба йти не пізніше 22:00. Це оптимальний час для завершення дня. Тож сплануйте день дитини так, щоб вистачало часу на навчання, розваги та відпочинок. Звісно, в перші декілька тижнів після канікул це буде зробити складно, але потрібно. 

Не забувайте про активний відпочинок та прогулянки

Коли діти сидять постійно вдома з улюбленими гаджетами, настільними іграми і телевізором, вони втрачають фізичний тонус. Як наслідок — відчувають млявість.

Дозвольте дитині рухливі ігри з друзями на вулиці. Самі також приймайте участь в активності дітей,  влаштовуйте довгі прогулянки, походи. Дитина має гуляти на свіжому повітрі протягом дня, а також пів години перед сном. Добре, якщо ви маєте собаку — її в будь-яку погоду потрібно виводити на прогулянку. До того ж дітям подобається грати з тваринами.

Подбайте про харчування дитини

Купіть для дитини новий яскравий ланч-бокс і термос (багаторазову пляшку для напоїв) із зображенням улюбленого мультяшного героя. Щодня давайте дитині корисні перекуси. Адже в умовах пандемії, звичне харчування у шкільних їдальнях теж зазнає змін.  Давайте дітям сухофрукти, банани, мандарини, хурму і навіть домашні бургери із цільнозернового хліба із сиром і шматочками овочів. А ще, діти дуже люблять гамбургери, зробіть їм домашній, корисний. 

У пляшку наливайте смачні та корисні напої, які любить ваша дитина: какао, чай з імбиром, лимоном, обліпихою та медом, фруктовий компот. Це не тільки важливо для здоров’я та самопочуття, а й створить хороший настрій. 

Складіть план на тиждень

Діти більше схильні до спонтанних вчинків, ніж до детального планування власного дня. Тому, завдання дорослих – дати базові знання з тайм-менеджменту. Спробуйте і допоможіть вашому школяру скласти розклад на день і тиждень. Але робіть це без примусу, у формі забави.

Повісьте на видному місці «карту тижня» з наклейками, стікерами і смайлами. Окрім шкільних занять внесіть туди гуртки, спортивні активності та обов’язково — розваги: походи в кіно, до театру, у гості. Позначте на карті-календарі дні народження друзів вашої дитини, а також майбутні поїздки та походи. Дітям зазвичай дуже подобаються такі календарі, і вони охоче дотримуються яскравого розкладу, який створили власноруч.

Вигадайте приємні стимули

В нинішній ситуації важливо знайти для дитини додаткову мотивацію, щоб вона хотіла повернутися до школи після тривалої перерви. Адже класи вони залишили доволі давно. Для молодших школярів та учнів середньої школи таким стимулом може бути похід до канцелярського магазину: нові яскраві зошити, модні ручки й фломастери сприятимуть натхненню. Чи, як мінімум, бажанню писати або малювати.

Якщо ваша дитина навчається у старших класах, пам’ятайте, що вона піклується про зовнішність, навіть якщо не розповідає вам про це. Тому з підлітком доречно буде піти до магазину і купити новий одяг, який він обере самостійно. Обновка — ще один стимул повернутися в школу. Згадайте себе у підлітковому віці.

Повторіть правила поведінки у період пандемії

Розкажіть дітям про необхідність користування маскою, антисептиками, миття рук після вулиці та перед прийомом їжі.

І обов’язково покладіть в ранець дитини запасні антисептик та маску. Адже дитина має відчувати себе безпечно та впевнено.

Ось таку цікаву інфографіку підготували на сайті 24, збережіть собі.

Перегляньте рекомендації ЮНЕСКО щодо повернення учнів до школи

тут