Інтерактивна дошка чи інтерактивна панель

Інтерактивні дошки, що працюють на основі проєктної технології, уже декілька років складають основу навчальних кабінетів по всій Україні, дозволяючи вчителям проводити цікаві уроки, а також заохочуючи учнів до взаємодії та співпраці. На ринку України функціонують кілька ключових брендів, зокрема INTBOARD.

Однак, оскільки технологія активно розвивалася лише останні 2 роки, інтерактивні дошки стають менш популярними. Їх заміщують інтерактивні сенсорні панелі. Це великі планшети, які пропонують кращу якість зображення, більшу інтерактивність і є більш економічним рішенням.

Мінуси інтерактивних дошок

Термін служби та вартість проєктора. Для роботи проєкторів потрібні лампи. Ці лампи є дорогими і мають фіксований термін служби. Більшість проєкторів у школах потребують заміни ламп щорічно вартістю приблизно 3000 грн за лампу. Крім того, строк служби проєктора, як правило, становить до 5 років.

Проблеми з яскравістю. Якщо ви викладаєте у класі з інтерактивною дошкою у сонячний день, вам, мабуть, доводиться закрити штори, щоб побачити екран. Темна класна кімната не сприяє високій концентрації уваги або залученню. До того ж, негативно впливає на зір.

Очищення. Проєктори мають вентилятор, що засмоктує повітря і в підсумку пил. Цей пил потрібно регулярно видаляти, щоб уникнути перегрівання проєктора. Оскільки більшість проєкторів у школах монтуються зі стелі, це може становити проблему охорони праці, оскільки вчителям чи майстру доведеться підійматися на драбину.

Калібрування. Вчителям інколи доводиться калібрувати свою інтерактивну дошку в процесі роботи. Це один з найпоширеніших страхів, з якими стикаються вчителі, які використовують інтерактивні дошки.

Тіні. Проєктори, встановлені на стелі, часто кидають тінь на екран. Коли вчитель підходить до дошки, щоб написати, його тіло блокує проєкцію і призводить до появи тіні на екрані. Але технології не стоять на місці і тепер, в більшості випадків, використовують короткофокусні та над короткофокусні проєктори, які встановлюються безпосередньо над інтерактивною дошкою.

Чому інтерактивна панель – краща інвестиція?

interactuvni paneli

Мультитач. Сьогоднішні інтерактивні панелі забезпечують до 40 точок дотику, дозволяючи одночасно користуватися екраном до 10 людей, забезпечуючи максимальну співпрацю.

Lamp free. Інтерактивні екрани не використовують лампи, натомість це сенсорні панелі, що використовують світлодіодні технології. Вони мають, за оцінками, 50 000 годин життя. Вони також не втрачають яскравість з часом.

Очищення. Хоча екрани слід утримувати в чистоті, щоб видалити відбитки пальців та поверхневий пил, але механічні частини пристроїв закриті від пилу і потрапляння сторонніх предметів.

Покращене підключення. Більшість інтерактивних дисплеїв мають 2-3 порти HDMI, а також підключення VGA, забезпечуючи можливість підключення будь-якого ноутбука, яким ви користуєтесь. Та декілька портів USB. Зазвичай вони розміщені так, щоб користувач міг з легкістю під’єднати пристрій без додаткових маніпуляцій (відсунути панель, повернути).

Кращий кут огляду (178 градусів). Навіть у найбільших аудиторіях учні зможуть бачити чітке зображення на екрані, навіть якщо вони розташовані під прямим кутом до екрана. Крім того, яскравість досить сильна, щоб її можна було побачити навіть у найсвітліших кімнатах, тому нема потреби закривати штори або вимикати світло.

Більше залучення та інтерактивність. Спільний доступ до екрана за рахунок 40 дотиків. Також під’єднавшись до мережі, учні отримують доступ до робочого середовища зі своїх гаджетів. Так вони можуть працювати над власним проєктом або редагувати активний. 

Якщо вас зацікавило питання покупки інтерактивної панелі для свого закладу, залиште контакти і менеджер обов’язково зателефонує. 

Саме зараз та до кінця лютого, при покупці інтерактивної панелі ви отримаєте п’ятилітровий безконтактний дезінфектор у металевому корпусі у подарунок.