10 переваг STEM-освіти

STEM (наука, технології, інженерія та математика) набуває популярності в освіті. Цілі STEM-освіти розвивають у дітей навички 21 століття. На сьогодні шкільні програми не включають навичок 21 століття. Тому багато вчителів замислюються над тим, щоб інтегрувати STEM на свої уроки. Але які переваги для дітей? У цій статті ми говоримо про десять переваг STEM-освіти у розвитку дітей.

Освіта на базі STEM навчає дітей більше, ніж теоретичні знання з фізики, біології чи математики. Акцент на практичному навчанні з реальними додатками, приладами та макетами допомагає освоювати різні навички, в тому числі і нові навички 21.

Навички, отримані завдяки STEM-освіті, включають вирішення проблем, критичне мислення, креативність, допитливість, прийняття рішень, лідерство, підприємництво, прийняття невдач тощо. Незалежно від майбутньої кар’єри, ці набори навичок мають велике значення для  підготовки дітей до інновацій.

Як підготувати майбутні покоління новаторів

Підготовка сучасних дітей до новаторства та винаходів майбутнього починається з навчальних програм STEM. Післяшкільні гуртки та лабораторії дають можливості взяти традиційне навчання та перетворити його на пріоритет практичного досвіду та реальних проєктів, необхідних для розвитку інноваційного мислення. 

Переваги STEM-освіти

Удосконалює креативність. Можна сказати, що творчість – це мислити не стандартно. Учні STEM намагаються придумати унікальні ідеї, вирішуючи складні проблеми за допомогою міждисциплінарного підходу. Розвиток навичок у STEM-освіті відбувається колективно, адже усі проєкти розраховані на групу людей. Таким чином, це заохочує дітей досліджувати нові речі та явища, використовуючи свої уявлення.

Збільшує співпрацю в команді. Навичка співпраці – це вміння колективно працювати для досягнення спільних цілей. Це один з життєво важливих моментів для навчання STEM, і навчальний план зосереджений заохочувати роботу в команді. Таким чином, діти можуть розвивати свої комунікативні та лідерські навички.

Розвиває навички комунікації. Навички спілкування – чи не найважливіша з усіх життєвих навичок. Оскільки вона призводить до доброзичливості, відкритості. Вони ефективно надають та отримують зворотний зв’язок.

Розширює можливості критичного мислення. Критичне мислення веде до пошуку вирішення проблем. Учні дізнаються, як розбити проблему на дрібніші частини та крок за кроком шукати шляхи їх вирішення. Крім того, критичне мислення має важливе значення для пошуку роботи та розвитку подальшої кар’єри. 

Підвищує цікавість. Учні, які займаються за принципами STEM будуть влучно ставити запитання. Це діти, які з цікавістю беруть участь в інноваціях та відкриттях.

Удосконалює когнітивні навички. Когнітивні навички – це навички, які основані на роботі мозку. Покращують мислення, читання та навчання. Учні STEM можуть навчитися основам кодування та техніки ще в початкових класах. Цей підхід допомагає когнітивному розвитку дітей. Наприклад, вони можуть розв’язувати проблеми швидше, ніж їхні однолітки.

Дає уявлення про пріоритети майбутньої роботи у ранньому віці. STEM-освіта спрямовує увагу школярів на майбутнє, включаючи основи інновацій, науки та технологій. Отже, діти зростають та навчаються актуальним речам та навичкам для успішного майбутнього.

Вчить проявляти ініціативу. STEM сприяє зростанню цікавих, впевнених у собі людей, які краще справляються з проблемами. Вони можуть розробляти свої проєкти, а головне, втілювати їх в реальність, і як наслідок, розв’язувати питання та надихати інших результатами своєї роботи.

Підвищує медіаграмотність. На відміну від навчальних програм, студенти STEM навчаються шляхом досліджень та опитування. Дослідження вимагає від студентів активного навчання шляхом генерування своїх питань водіння та пошуку відповідей. Отже, вони можуть застосовувати те, що ви дізналися, у щоденному житті.

Посилює соціально-емоційне навчання (SEL). Соціально-емоційні здібності приносять комфорт та успіх у житті. STEM-освіта заохочує дітей вдосконалювати свої навички SEL, перш ніж стати активними членами суспільства. Окрім розвитку особистості, включаючи стратегії SEL у навчанні, студенти отримують можливість навчатись більш академічно.

Є заклади освіти, які ще вагаються щодо того, чи варто впроваджувати STEM-освіту і як краще це робити. Та з прочитаного точно можна сказати, що STEM необхідний напрямок для сучасної освіти.

Зробіть крок на зустріч прогресиву, замовляйте інтерактивне обладнання та 3D-принтер для своєї школи.