5 лайфхаків для батьків. Як привчити дітей до навчання

Давайте згадаємо, з яким ентузіазмом діти йдуть в перший клас! Їм подобається все: школа, дзвінки, вчителька і, звичайно, сам процес освоєння нових умінь і знань. Однак у старших класах все змінюється далеко не в кращий бік. Наприклад, в США, за даними дослідників, близько 40% старшокласників мало або зовсім не цікавляться навчанням. Чому так відбувається і що можна з цим зробити, використовуючи, в тому числі, і гаджети?

Починайте рано, хваліть часто

 

Діти легко відчувають натхнення та радість з будь-якого приводу: грають піском, кубиками або навіть просто розглядають свої ручки. Підтримуйте в них цю захопленість. Якщо ваш малюк здивований масштабами вантажівки або візерунком павутини, отзеркальте його емоцію і задайте кілька запитань: «У вантажівки колеса круглі. А які ще форми ми бачимо? »Або« Цікаво, а який павук плете таку мережу? »Світ навколо – це пригоди, які збагачують знаннями: походи в ліс, в музеї, поїздки на транспорті – все це можливості дізнатися щось нове разом .

Як використовувати технології:

– читати книги і цікаві замітки онлайн своїм дітям. Тим паче, що зараз є інтерактивні книги. Це коли звичайна книжка при наведенні на неї телефону то книга оживає. Починають рухатися об’єкти. Більш детально про інтерактивні книги читайте тут;

– діти люблять дивитися «відосикі»? Запропонуйте ті, у яких є освітні цілі. Такі відео періодично публікуються на сторінці INTBOARD™ Запитуйте дітей про те, що їм подобається. В інтернеті можна знайти безліч корисного контенту.

Будьте прикладом

 

Мало просто бути батьками – будьте рольовою моделлю в освітньому процесі. Що ми робимо, коли нам зустрічається щось невідоме? Найчастіше шукаємо відповідь в «Гугл». Але ж іноді можна «копнути глибше», і навіть без допомоги технологій. Це не тільки весело і цікаво, це дасть дітям розуміння того, що дорослі теж вчаться. І коли вам попадеться нова інформація або ви робите щось нове (новий комплекс вправ, наприклад), ви можете озвучувати свої труднощі, виокремлювати проблемні питання і показати дітям, як ви знаходите відповіді і долаєте перешкоди: «Я цього раніше ніколи не робив, тому зараз я допускаю багато помилок. Але я буду вдосконалюватися далі ». Коли ви робите помилки, покажіть, що можна на них вчитися, а іноді перетворити їх в щось забавне. Навіть в проблемах шукайте позитивні враження.

Як використовувати технології:

– знайдіть ресурси, якими ви можете користуватися разом (настільні ігри, додатки, інтерактивні сервіси). Коли дитина бачить, що ви теж чогось вчитеся, це мотивує його.

родители-и-дети

Не будьте всезнайками

 

Часто всі думають, що навчання це про правильну відповідь, які дорослі завжди знають. Не будьте завжди експертом, будьте також дослідником, давайте дітям можливість навчити вас чогось. Якщо дитя вразить вас своїми знаннями, не кажіть просто: «Молодець!» – додайте аргументовану похвалу. Якщо можете повідомити єдино правильний варіант відповіді, не робіть цього. Постарайтеся залишатися відкритим і допитливим, практикуйте проблем-солвінг, демонструйте, що таке критичне мислення. Шукайте проблеми, які ви можете вирішити з дитиною разом: полагодити книжкову полицю, спробувати новий рецепт, вибрати домашнього вихованця. Покажіть кроки: збір інформації, аналіз, реалізація.

Як використовувати технології:

– досліджуйте різні думки, що існують з конкретного питання, – так діти навчаться критично сприймати те, що чують і бачать. Покажіть, що таке факт-чекінг і як важлива звичка перевіряти інформацію;

– дивіться документальні фільми на різні теми. Це не тільки примножить знання, а й зміцнить прихильність.

Працюйте над soft skills

 

Звичайно, ми всі хочемо, щоб дитина бува сильною в математиці, наукових дисциплінах, грамотно писала і володіла навиками швидкого читання. Але дуже важливими для успіху наших дітей є так звані soft skills: доброта, емпатія, наполегливість у досягненні результату. Тут теж можна стати прикладом. Не вдаючись в подробиці, можна розповідати дітям про ситуаціях, які змушують вас працювати над міжособистісними відносинами. Також ви повинні пам’ятати, що тільки ви навчите дітей брати на себе відповідальність, тримати слово, розуміти сильні і слабкі сторони.

Як використовувати технології:

– підбирайте фільми, мультики, телепередачі, в яких підкреслюються конкретні риси характеру;

– відповідальна поведінка онлайн теж є прикладом для дітей. Покажіть, що означає взаємодіяти шанобливо з іншими людьми в інтернеті.

Заохочуйте самостійність

 

Дуже важливо дозволяти дітям пробувати, помилятися і пробувати знову. Звичайно, в рамках розумного. Можливість вибору і певна незалежність можуть багато чому навчити, наприклад, стійкості. Адже не тільки академічні знання важливі. Діти повинні навчитися і багато чому іншому, що знадобиться в реальному житті: організувати свято, приготувати бутерброди для друзів. Корисно буде також навчити дітей аналізувати власний процес навчання: рефлексія, майндфулнесс, розуміння як саме відбувається засвоєння знань допомагають дітям краще зрозуміти самих себе.

Як використовувати технології:

– якщо ваші діти зацікавилися будь-якою річчю (телефон, іграшка, та ін.). Обговоріть: як просувають цю продукцію, які саме процеси та продукти задіяні у іі виробництві. З цього може вийти хороший розмова про брендінгу і підприємництво, який збудить або підтримає інтерес дитини до цієї сфери;

– щовечора влаштовуйте бесіду: хто розповість самий неймовірний факт, який він дізнався за день. Це спонукає вас та дитину щодня шукати нову інформацію.

На погляд фахівців INTBOARD™, це прості, але в той же час надзвичайно ефективні поради для всіх батьків. Не важливо скільки років вашій дитині, батьки завжди є прикладом для наслідування. 

Підписуйтесь на офіційну сторінку, ми завжди ділимося корисною і потрібною інформацією зі своїми читачами.