6 порад, як вивчити англійську дорослому

Процес вивчення іноземних мов у дорослих відрізняється від дитячого. Давайте спершу розглянемо проблеми, які виникають у 90% дорослих при вивченні англійської. Спеціалісти виокремили 4 основі групи:

 • когнітивні. Пов’язані більше зі страхом та кліше, нав’язаними медіа. Ось наприклад – для дорослих запам’ятати нові слова у 20 разів складніше, ніж для дитини;
 • психологічні. Всі люди різні, але психологічні складнощі у вивченні англійської для дорослих виявляються досить однотипними та можуть бути зведені до однієї причини. Це страх зробити помилку в мові в конкретний момент або страх провалу у вивченні англійської взагалі. Діти не замислюються над тим, що буде, якщо вони скажуть слово неправильно, вони просто роблять помилки і вчаться на них;
 • мовні. Не існує людини, яка б жодного разу не стикалася з англійською мовою, її структурою та правилами. Найчастіше, такі фрагментовані, знання заважають швидко та ефективно вчити мову дорослим. Не дарма ж говорять, що легше НАВЧИТИ ніж ПЕРЕВЧИТИ;
 • об’єктивні. Життя дорослої людини має насичену структуру доводиться балансувати між роботою та особистим. І за часту, вільного часу мало або він й взагалі відсутній. Коли починаєте вивчати англійську, то стає зрозуміло скільки часу це насправді займає і чим доведеться вам чимось жертвувати.

Але є і хороші новини.

 • Для дорослих людей набагато простіше класифікувати та систематизувати інформацію, ніж для дитини. Ми сприймаємо мову цілісно, а не фрагментарно.
 • Під час вивчення дорослими англійської відбувається мимовільне підключення безлічі фонових знань про систему в цілому. Це спрощує розуміння мовних особливостей.
 • Навчання англійської мови дорослих простіше тому, що вони вже оперують великим набором понять, їм не потрібно вчити нові поняття і пізнавати світ, необхідно тільки приєднати поняття до англійських слів. Більше того, вченими було доведено, що вивчення іноземної мови дуже корисно для дорослих, це продовжує час здорової роботи мозку в похилому віці.

Думаємо, що тепер ви вже готові перейти до самих порад, які допоможуть у навчанні.

 1. Займайтеся щодня. Нехай це буде 15 хвилин, але регулярно. Це пов’язано з тим, що рівень концентрації дорослої людини набагато менший.  Короткі, але щоденні заняття принесуть набагато кращий результат, ніж годинні заняття, але 2-3 разі на тиждень. 
 2. Якість навчання. Звісно, найкращий варіант, це коли ви будете займатися індивідуально з репетитором. Але це не безкоштовно і потрібно буде підлаштовуватися під зайнятість репетитора. Інший, і на нашу думку, найкращий – це використовувати спеціалізовані інтерактивні додатки. Наприклад,  Duolingo. Про цей додаток ми розкажемо у наступній статті. Підписуйтесь, щоб не пропустити!
 3. Вчіть фрази. Навіть якщо ви вивчите величезну кількість слів, це не означає, що будете правильно в них орієнтуватися та компонувати. Тому, краще заучувати відразу конструкції. 
 4. Актуальні методи навчання. Як в українській мові постійно з’являються нові слова, сленги, так і в англійській. Щоб краще розуміти мову, дивіться фільми англійською з субтитрами, вивчайте іноземні пісні. Загалом, шукайте усе, що може вам допомогти у навчанні. 
 5. Переводьте будь-які тексти, що трапляються вам. Не важливо, з української на англійську чи навпаки. Постійно тренуйтеся. Спеціально змініть мову на телефоні на англійську. 
 6. Переказуйте. Пам’ятаєте як в школі переказували тексти на уроці іноземної мови? Робіть це й зараз. Такий метод визнаний одним із найефективніших. Адже задіяні відразу декілька факторів: вивчення відразу фраз, відтворення, а отже тренується не тільки пам’ять, а й вимова. 

Вивчення іноземної мови дорослою аудиторією має свої плюси і мінуси. Врахуйте вищенаписані поради і проблеми вас оминуть.

Успіху у навчанні!