Чим малювання може бути корисним

Малювання, а точніше сказати арт-терапія визнана одним з найкращих методів боротьби зі стресом та негативними емоціями. Поки літо, INTBOARD вирішила знайти цікаві техніки та поділитися зі своїми читачами. З початком навчального року, вони нам ще ой, як знадобляться. До того ж всім, і вчителям і дітям.

Давайте, спочатку розглянемо, що таке арт-терапія та чим вона корисна.

Арт-терапія – одна з багатьох напрямків психотерапії та психологічної корекції, яка базується на мистецтві і творчості. 

Головна ціль арт-терапії –  гармонізація психічного стану через розвиток здатності самовираження і самопізнання. 

Цінність застосування мистецтва полягає в тому, що з його допомогою можна на символічному рівні виразити і дослідити найрізноманітніші почуття й емоції: любов, ненависть, образу, злість, страх, радість тощо. Всі ті малюнки, які ми відтворюємо на полях робочого зашита чи інших поверхнях мають набагато глибший зміст ніж ми собі думаємо.

Не маючи протипоказань, арт-терапія може бути використана не лише у психотерапії, а й у педагогіці та соціальній роботі, допомагаючи дізнатись більше як про самих себе, так і про оточення.

Більшість з вас зараз подумали про стандартні олівці чи фарби, малюнок на кшталт хмаринок. Але ні. Сьогодні ви познайомитесь з нестандартними техніками малювання. 

Малювання пальцями

Вам потрібні:

– фарба;

– папір;

– вологі серветки.

Спосіб виконання:

Малювати можна не лише пальцями, а й усією долонею, кулачком, ребром долоні. Особливу увагу слід звертати на рух руки і положення «пальця-пензлика». Щоб отримати відбиток «крапка» палець потрібно піднести вертикально над аркушем, а якщо торкнутися всією фалангою, то матимемо «овал». Щоб отримати різнокольорове зображення, на один палець можна наносити 2 – 3 фарби.

Відбитки можна наносити не тільки пальцями, а й різними фігурками, в тому числі й підготованими заздалегідь шаблонами.

Монотипія

Вам знадобляться:

– папір;

– фарби;

– пензлі.

Спосіб виконання:

1й – спосіб: аркуш паперу складаємо навпіл, прогладжуємо лінію згину. На лінію згину наносимо кілька ляпок різного кольору. Аркуш знову складаємо, прогладжуємо рукою, щоб ляпки розтеклися. Розгорнувши, отримуємо несподівані зображення, у яких можна впізнати знайомий образ і домалювати необхідні деталі, щоб він став виразнішим. 

2-й спосіб: на одній половині аркуша намалювати малюнок чи нанести фарбою яскраві плями і притиснути іншою половиною аркуша – отримаємо два однакових зображення.

3-й спосіб: малюєте будь-що на склі чи на целофановій плівці, після чого прикладаєте малюнок до паперу, обережно розправляєте його і відділяєте.

Малювання на мокрому папері

Вам знадобляться:

– акварель;

– папір;

– пензлі;

– місткість з водою;

– губка.

Спосіб виконання:

Змочуємо губку у чистій воді, злегка віджимаємо і рівномірно зволожуємо нею весь аркуш паперу, рухаючись в одному напрямку. Слід зауважити, що не потрібно надмірно зволожувати папір, малювати тільки кінчиком пензля, злегка торкаючись паперу. На вологому папері фарби легко змішуються. Розтікаючись, вони утворюють нові відтінки кольору. Якщо таким чином ви вирішили зробити тло, зафарбуйте весь аркуш.

Пуантель або малювання крапками

Вам знадобляться:

– акварель або гуаш;

– ватні палички;

– вода;

– папір;

– олівець.

Спосіб виконання:

Олівцем окреслюємо контур на папері. Спочатку за допомогою ватних паличок заповнюємо крапками малюнок. Кожну нову фарбу беремо навою паличкою. Потім весь малюнок заповнюємо крапками відповідних кольорів.

Ниткографія або малювання нитками

Вам знадобляться:

– папір;

– ворсиста нитка;

– фарби;

– туш.

Спосіб виконання:

1-й спосіб: спершу потрібно кілька ниток занурити у різнокольорові фарби, потім скрутити їх в одне чи кілька кілець, і покласти їх на білий аркуш. Далі накриваємо аркуш іншим аркушем так, щоби хвостики кожної нитки виходили за його межі. Потім почергово витягуємо нитки, притримуючи верхній аркуш рукою. Відкриваємо аркуш. Готово!

2-й спосіб: спочатку складаємо альбомний аркуш навпіл, потім на одній його частині довільно розміщуємо нитку, попередньо занурену у фарбу. Прикриваємо нитку білою частиною нашого аркушу і притискаємо згорнутий аркуш рукою. Відкриваємо і намагаємося в утворених лініях розгледіти малюнок.

Ми показали лише 5 технік, але, повірте, їх набагато більше. Можливо, ви навіть вигадаєте власну, авторську, техніку. Будемо раді, що саме ми спонукали вас на нові, креативні ідеї.

Підписуйтесь на наш телеграм канал