Чому дитина не хоче ходити до школи та як бути в цій сутуації батькам

Не так давно почався новий навчальний рік, а вже одним із найчастіших запитів в інтернеті є “що робити, коли дитина не хоче ходити в школу”. 

Детально вивчити цю проблему вирішили спеціалісти INTBOARD™, тим більше, що зараз проходить тиждень присвячений антибулінгу. А він є одним із причин чому діти відмовляються ходити до школи. 

Добре, що на цю проблему звертають увагу й відомі люди. Думаємо, багато хто з вас вже бачив відеоролик alyona alyona, присвячений антибулінгу. Якщо не бачили, подивіться та покажіть його дітям.

 

Психологи виділили 6 головних причин відмови дитини йти в школу:

– погана успішність;

– образа на вчителя або конфлікт з учителем;

– якщо ваша дитина стала «ізгоєм» у класі;

– конфлікти з однокласниками або старшокласниками;

– страх перед сильнішими і успішними однокласниками або старшокласниками;

– сильне навчальне навантаження.

Що ж робити в таких ситуаціях батькам? Коли навіть шкільні веселощі, бажання нових знань та знайомств не допомагають подолати страхи. 

Ідеальний випадок, коли з такими проблемами працюють як батьки так і вчителі. Адже вчитель може зробити завдання для уроку, які б згуртували дітей та допомогли вирішити конфлікти. Навіть банальний колективний перегляд мультфільмів про дружбу має значно кращий ефект аніж перегляд цього ж мультику самостійно.

Інтерактивна дошка чи інтерактивний стіл добре стимулюють колективну роботу. 

Якщо дитина не встигає по навчанню. У цій ситуації батьки повинні пояснити дитині, що вони його люблять незалежно від того, які оцінки він отримує в школі, а просто тому, що він є. Це допоможе дитині підняти свою самооцінку.

Щоб допомогти дитині в навчанні, проконсультуйтеся з учителем про те, в чому саме проблема вашої дитини: він не розуміє матеріал, він неуважний, він не виконує домашні завдання або ще щось.

Коли дитина стане приносити гарні оцінки, обов’язково хваліть його за це, заохочуйте.

Конфлікт з учителем. Обговоріть з дитиною ті ситуації у відносинах з учителем, які викликали образу, наполягайте на авторитеті вчителя, поясніть дитині, що сприймати критику потрібно філософськи, розуміючи, що, скільки людей, стільки й думок.

Наодинці з учителем обговоріть їх конфлікт з дитиною, висловіть свою думку з цього приводу. Попросіть учителя бути толерантним у спілкуванні з дитиною. Поясніть вчителю, що на його зауваження дитина тільки ображається і не розуміє, чого від нього хочуть. Попросіть вчителя звернути увагу на поведінку і настрій дитини, бути більш лояльним і справедливим до малюка.

Чому дитина не хоче йти в школу

Дитина стала “ізгоєм” у класі. Поговоріть про це з дитиною. Запитайте, чому він відокремився від класу, чи були у дитини якісь конфлікти з однокласниками. Постарайтеся пояснити дитині, що всі люди дуже різні, хтось може йому подобається, хтось може йому не подобається. Також і він може бути комусь симпатичний, а комусь ні, це абсолютно нормально.

Порадьте йому спілкуватися з тими однокласниками, з якими йому легко, цікаво і комфортно. У разі особливої замкнутості дитини можете звернутися за допомогою до шкільного психолога і класного керівника.

Конфлікти з однокласниками або старшокласниками. Якщо конфлікти дійсно були або бувають, обов’язково поговоріть з учителем про це, поставте його до відома, пам’ятайте, що він може нічого і не помічати, так як він завантажений різного роду роботою.

Навчіть дитину оборонятися і не реагувати на провокації. Умовте його бути спокійним, не ображатися і не нервувати через дрібниці.

Якщо причинами сварок з однокласниками стають дражнилки , переконайте дитину, що це не прикро, це нормально, дражнилки говорять про те, що ваша дитина викликає інтерес у інших школярів і не більше того, вони не хочуть його образити особисто. Можете розповісти дитині про подібні ситуації з вашої шкільного життя. 

Страх перед сильнішими і успішними однокласниками або старшокласниками Буває так, що старшокласники або фізично сильні однокласники намагаються самоствердитися за рахунок образи слабшого, якщо таким слабким виявився ваша дитина, тоді його можуть залякувати, бити, псувати його одяг, майно, віднімати щось.

У цьому випадку метод боротьби один – звернення до класного керівника або директору школи з проханням розібратися в ситуації.

Також корисний розмову з дитиною, під час якого ви поясните йому, що його кривдники такими діями намагаються довести свою силу, порадьте взагалі не спілкуватися з кривдниками, триматися подалі від них, завести нових друзів.

Ось такі основні поради психологів стосовно такої складної теми, як булінг.

Звісно, добре вміти вирішувати неприємні конфлікти але давайте вчитися жити без них. В Блозі є одна цікава стаття, яка допоможе зрозуміти причини цькування та як простим способом вирішувати або навіть запобігати конфліктам. 

Поділіться цією статтею з друзями. Давайте всі разом вирішувати гострі соціальні проблеми.