Ідеї для творчого підведення підсумку навчального року

Сьогодні в більшості українських шкіл пролунав останній дзвоник і учні радісно розійшлися на канікули. Сьогодні свято для всіх учасників освітнього процесу. Вітаємо!

Разом з тим пропонуємо  провести батькам творчий підсумок навчального року. Дитина повинна осмислити всі події за навчальний рік та виділити позитивні для себе моменти.

А рік був складним. Нові реформи, методики навчання, підходи до матеріалу, впровадження інтерактивного обладнання (інтерактивна дошка з проектором, інтерактивна панель). Складно було викладачам та й діти з не меншою осторогою звикали до всього. І от. Навчальний рік закінчився, потрібно привести думки до ладу та нагадати дитині чому вона так любить ходити до школи.

Камонда INTBOARD™, користуючись порадами психологів, зібрала декілька цікавих та творчих завдань для завершення навчального року.

1 Напишіть історію про минувший навчальний рік. Обов’язково з участю однокласників. Можна навіть вигадану. Головне, щоб дитина згадала позитивні емоції, які її пов’язують з однокласниками.  Радимо зберегти цей твір до початку навчального року. Ми ж всі добре пам’ятаємо, як інколи важко повертатися до школи після літніх канікул.

2. Капсула часу. Попросіть дитину написати на аркуші свої досягнення за навчальний рік. Візьміть ще один аркуш. На ньому нехай напише те, чого бажає досягти. Свої плани та мрії на наступний навчальний рік.

3. Шкільна газета. Візьміть ватман та попросіть дитину записати на ньому вислови, цитати, фрази, які їм найбільше запам’яталися за рік. Це буде своєрідною перевіркою знань, але в цікавій для дітей формі. Потім разом розмалюйте її, зробіть наліпки. Загалом, все, що вигадає дитяча фантазія.

4. Улюблені художні твори. Поцікавтесь у дитини та запишіть, які художні твори їй особливо сподобалися. На основі цієї інформації зробіть підбірку книг на літо. Думаємо, так значно ефективніше мотивувати дитину читати влітку.

5. Створіть газету. Дайте зразок передовиці, який можна буде заповнювати новинами. Там можуть бути, наприклад, рубрика “огляд року”, “поради”, малюнки улюблених моментів, короткі історії про друзів. Свої побажання та мрії.

6. Вечір караоке. Поставте стілець посеред кімнати, така собі, імпровізована сцена. Дайте дитині мікрофон чи якийсь предмет схожий на нього. Таким чином, ви переможете в дитині боязнь сцени та публічних виступів. Повторіть улюблені вірші чи пісні. Може, навіть, вивчить новий.

7. Шкільне мистецтво. Нехай ваша дитина намалює предмет чи явище, яке найбільше її вразило при вивченні на шкільних уроках. В цьому завданні головне, щоб дитина змогла пояснити чому саме ця річ сподобалася. Це завдання навчить дитину формулювати свої думки.

8. Зробіть дитячий рейтинг персоналу школи.  Нехай дитина розповість хто з працівників школи сподобався більше всього. А головне, чому було зроблено такий висновок. І звичайно, антирейтенг. Так батьки розуміють наскільки коректно дитина може оцінювати людські якості. Вже виходячи з цього можна коригувати виховання.

9. Спогади з шести слів. Чи зможете ви за допомогою всього шести слів передати суть вашого року? Дитині може знадобитися трохи часу, щоб підібрати слова. Започаткуйте таку традицію і кожного року робіть записи.  Зберіть ці історії у слайд-шоу, щоб поділитися ними в останній день навчання в школі.

10. Найкращий момент. Попросіть пригадати найкращі моменти за рік (це може бути особливий урок чи позакласний захід) і виразити їх в одному зображенні. Молодші школярі можуть намалювати спогад, старші, ймовірно, матимуть фото у смартфоні.  Підпишіть малюнок чи фото відповідними коментарями. Зберігайте такі малюнки (фото) до завершення навчання.

11. Заплануйте відпочинок мрії. (такий собі урок математики). Діти вже мріють, як проведуть літо! Задайте дітям бюджет і скажіть дізнатися, чи можуть вони за ці гроші поїхати в мандрівку своєї мрії. Переконайтеся, що вони врахували дорогу, їжу, витрати та інші обставини, які можуть трапитися під час подорожі.