Динамічно-інтерактивна таблиця хімічних елементів. Насправді цікава.

Думаю кожен з вас пам’ятає, величезну таблицю в кабінеті хімії з купою даних. Одним своїм виглядом вона давала зрозуміти, яка серйозна наука хімія. Скільки часу вчитель витратив на те, щоб хоч трохи навчити користуватися нею.

За вікном 2018 рік і ми живемо в епоху цифрового контенту. Кожному вчителю треба поспішати і йти в ногу з часом, створювати умови для цікавого навчання, інтегрувати нові сучасні способи викладання матеріалу для молоді “цифрового” віку.

Розуміючи всю складність та необхідність матеріалу спеціалісти Intboard пропонують вам познайомитися з сервісом Ptable.

Це інтерактивна таблиця хімічних елементів. Робота з нею надзвичайно цікава та зрозуміла, навіть людям з незначними знаннями про мультимедійне обладнання. А на скільки вона спрощує вивчення хімічних елементів учням, аж заздрісно. 

Давайте почнемо розглядати сам принцип роботи даного сервісу.

Сервіс абсолютно безкоштовний та не потребує реєстрації. Мову можна обирати самостійно з випадаючого списку, українська також є.

Виглядає вона майже так як і звична нам таблиця, тому звикати і довго шукати розміщення того чи іншого елементу не потрібно.

Ця таблиця дає колосальну можливість взаємодіяти з матеріалом на інтерактивній панелі. Коли вчитель чи учень натискає на потрібний елемент відкривається стаття-підсказка з Wikipedia, що дуже корисно. Адже в процесі уроку не потрібно шукати матеріал на сторінках підручника, а вся необхідна інформація відобразиться на інтерактивній панелі.

Всі елементи розділені за групами і коли наводиш на назву групи, то елементи які належать до неї підсвічуються окремим кольором. І навпаки. коли наводиш на елемент підсвічується до якої групи він відноситься. Погодьтесь, що коли учень дивиться на мультибоард і бачить інформативне зображення, це розвиває зорову пам’ять і уже в наступний раз йому легше знайти потрібний елемент.

Навіть коли просто читаєш текст, то він краще запам’ятовується ніж просто послухати його. А такий складний матеріал треба сто раз побачити і тисячу раз послухати щоб зрозуміти та запам’ятати.

Також сервісом передбачений розподіл за температурами, коли ви переміщуєте важіль по шкалі, то на інтерактивній панелі починають підсвічуватись елементи, що відповідають цій температурі. Все вище написане, це тільки одна вкладка даного сервісу.

Продовжуємо знайомство далі.

При наведенні на елемент знову ж таки виводяться всі хімічні властивості елемента. Наприклад, при розв’язуванні задач ця інформація дуже потрібна і інколи її пошук займає чимало часу. А за допомогою мультимедійного обладнання та даного сервісу вона завжди доступна і структурована, що дуже зручно. Та й коли інформація постійно перед очима вона швидше запам’ятовується.  

І дуже гарним плюсом є те, що для кожного елемента можна переглянути розміщення електронів по орбіталях та візуальний супровід.

З власного досвіду знаю, що процес розподілу електронів за орбіталями досить складна і заплутана процедура. Ці довжелезні формули розміщення, їх графічний супровід (щоб простіше було зрозуміти і підрахувати кількість електронів) Добре коли вчитель може просто відкрити потрібний елемент на інтерактивній панелі, а учні вже самостійно можуть перевірити свої відповіді. Це водночас і перевірка знань і робота над власними помилками. З мінімальними затратами енергії для вчителя, оскільки вся вона була витрачена на пояснення цього матеріалу.

Просто перемикаючи вкладки на мультиборді вчитель доносить повну і візуальну інформацію про хімічні елементи. З інтерактивним обладнанням навіть така складна дисципліна, як хімія стає доступною і зрозумілою.

Ptable дуже корисний сервіс для вчителів та учнів, але є в нього ще одна функція – можливість роздрукувати потрібне зображення. Далі його можна використовувати вже в якості плакатів і додаткових матеріалів для учнів.

Безперечно, періодична система хімічних елементів гарна сама по собі. Та давайте будемо щирими, вона досить складна для вивчення, а застосовується в багатьох шкільних дисциплінах.

Цей сервіс додано до пакету програмного забезпечення “Intboard Простір”