Дистанційне навчання з “Intboard Простір”

Мабуть, більшість людей була не готова до таких кардинальних заходів, як карантин у всій країні та дистанційне навчання протягом трьох тижнів. 

Команда INTBOARD другий день слідкує за новинами в мережі стосовно нового способу навчання. Пропонують та радять різне і не завжди безкоштовне. Що, на нашу думку, не припустимо в такій ситуації. Тому ми вирішили розповісти своїм читачам, як можна провести повноцінний урок, коли всі діти вдома.

Звісно, можна просто назвати теми та відповідні сторінки в підручнику та підготувати домашнє завдання. Але ми ж не шукаємо легких шляхів, правда? Тим паче, у вчителів з’явилася можливість попрактикуватися у дистанційному навчанні. Що вже давно є нормою у європейських країнах. 

Що ж, перейдемо безпосередньо до безкоштовних методів проведення дистанційного навчання.

Онлайн-трансляція через YouTube. Всі вебінари нашої компанії проходять так. Але скажемо відверто – технічно провести таку трансляцію складно. Вчителю потрібно мати свій канал на YouTube, веб-камеру, комп’ютер з гарними параметрами, щоб можна було встановити потрібне програмне забезпечення. Все це підготовити до роботи, налаштувати, а потім відправити учням посилання, за яким вони зможуть приєднатися до трансляції.  Вчителю, без відповідних технічних знань, зробити це буде не просто. Звісно, є варіант набагато простіший.

“Intboard Простір” – бібліотека інтерактивних сервісів, в якій ви легко знайдете сервіс для проведення дистанційного уроку. Давайте їх розглянемо. 

Принцип роботи обраних нами інтерактивних сервісів однаковий. Вчитель створює свій кабінет та висилає учням код за яким можна долучитися до нього. Перевага таких інтерактивних сервісів в тому, що вся робота ведеться в реальному часі та можна провести “майже” реальний урок. Звісно, складніше, коли в учнів немає доступу до інтернету. Але про це поговоримо пізніше.

Один із найпопулярніших сервісів інтерактивної математики Gios, на період карантину надав безкоштовний доступ до сервісу для учнів та вчителів.  Як працювати в даному сервісі описано в цій статті

В комплексі “Intboard Простір” є сервіси з різних дисциплін, які можна використовувати для віддаленого навчання, але ми радимо звернути увагу саме на ці, універсальній. 

22

Адже до кабінету в  них можна приєднатися з планшета та, навіть, зі смартфону. А для вчителя він також надзвичайно простий при розробці уроку. Поєднати різні типи контенту: текст, відео, аудіо та навіть опитування і все це можна зробити в цьому сервісі. Детальну інструкцію по роботі з першим сервісом можна ознайомитись тут.  А з другим – тут.

В обох цих сервісах за 10 хвилин можна зробити не просто добірку з тексту та картинок (презентацію), а повноцінний інтерактивний урок.

Нещодавно ми розповідали про  сервіс для створення навчальних ігор. Здається, кращої нагоди пофантазувати з школярами не вигадаєш. Оскільки кожен буде доповнювати або взагалі створювати свого героя та його історію без сторонньої думки. 

Як користуватися описано у цій статті.

З навчанням все більш-менш зрозуміло, а от як вчителю перевірити чи дійсно учень вчить заданий матеріал. 

В “Intboard Простір” є декілька варіантів для перевірки та тестування, але радимо обрати саме цей

Не завжди в дітей є доступ до інтернету, особливо коли йдеться про сільську місцевість. Школярів, у яких немає змоги користуватись інтернет-зв’язком, треба забезпечити класичними стандартними завданнями з підручниками, роздатковими матеріалами. Співпрацю з учнями треба організувати так, щоб їх зацікавити. Якщо учень читає параграф і йому щось незрозуміло, він пише це на аркуші.

Біля школи на вулиці можна встановити поштову скриньку та вкидати туди в зазначений час зошит з роботою. Через домовлений час учні забирають перевірені файли з поясненням вчителя. Олдскульно, але цікаво, особливо дітям молодших класів. 

Також існує формат телеуроків. Сподіваємось, що на період карантину більшість місцевих каналів підтримають ініціативу телеканалу “Київ” і будуть транслювати уроки.

Нагадаємо, що програмний комплекс “Intboard Простір” надається безкоштовно у комплекті з інтерактивними дошками та інтерактивними панелями торгової марки INTBOARD. 

Якщо ви плануєте купити інтерактивну дошку чи панель, потурбуйтесь і про програмне забезпечення. Як бачимо, ситуації можуть бути різні