Дрібна моторика у сучасних дітей. Чому так важливо її розвивати

Ще в давні часи древні китайці заявляли про те, що активні вправи за участі рук і пальців позитивно впливають на розвиток і діяльність головного мозку будь-якої людини. І діти – не виняток. Шнурування черевиків, застібання ґудзиків, збирання дрібних деталей – цей список можна продовжувати безкінечно. Всі ці дії передбачають акуратну і точну роботу пальців рук, якої важливо навчитися. Саме тому, розвитку дрібної моторики у дітей сьогодні приділяється особлива увага. 

У дрібної моторики є важлива особливість — вона дуже тісно пов’язана із нервовою системою, зором, увагою, мовленням, пам’яттю та сприйняттям людини. Доведено, що розвиток навичок дрібної моторики безпосередньо впливає на розвиток мовлення дитини та зростання рівня інтелекту.

Виходячи з цього, питання: чи потрібно займатися розвитком дрібної моторики у дітей або ні, відпадає саме собою. А значить, займатися розвитком дрібної моторики у дітей важливо і потрібно, а особливо, якщо мова йде про дошкільників і молодших школярів.

Перед нами стоїть дуже складне завдання: ми знаходимося на стику між людиною, яка писала за прописами і читала звичайні книги, і людиною, яка читає електронні книжки, швидко набирає текст на клавіатурі і має справу з іконками. Важливо розуміти, що це – інша людина й у неї інший мозок.

Ні для кого не секрет, що сучасні діти більш охоче взаємодіють з електронними пристроями. То чому б не використати це бажання для користі самих дітей. Це й виконує дитячий інтерактивний стіл INTBOARD®.  Ми спеціально займалися розробкою та підбором таких додатків, які допомагали б дітям не тільки весело проводити час, а ще й розвиватися. Сенсорний стіл ідеально підходить для дитячого саду та початкових класів. Фірмовий додаток “Intboard JOY” для освіти та розвитку включає в себе близько 80 інтерактивних додатків спрамованих на розвиток дитини. Всі додатки розділені за категоріями:

  • память;
  • увага;
  • мислення;
  • моторика;
  • творчість;
  • розваги.

Як бачите, моториці присвячено окремий розділ. Адже її розвиток надзвичайно важливий. Такі додатки добре тренують ще й швидкість реакції.

Інтерактивний стіл пройшов всі перевірки та рекомендований МОН України та має відповідні сертифікати СЕС. 

Особливо актуальним інтерактивний стіл є для інклюзивних класів чи центрів. Він дозволяє дітям з особливими потребами повноцінно та цікаво розвиватися. Вони не втрачають звязок з сучасністю, отримують потрібні навички та розважаються новітніми методами. 

Навчальний процес, для найменших, з використанням інтерактивних платформ набуває зовсім інший характер. Учні з задоволенням вступають в діалог з комп’ютерною системою, тому матеріал засвоюється в цікавій ігровій формі. Іноді це єдиний спосіб зацікавити непосидючих дітей. Взаємодіючи з комп’ютером, дитина не боїться зробити помилку і не знаходиться під тиском авторитету вчителя. Програмні продукти мають величезну бібліотеку, що містить інформацію з самих різних галузей науки.

Сенсорні столи можуть імітувати креслярську дошку, відобразити будь-яку географічну карту, яка міняє масштаб. На екрані можливо відтворити електричну схему, створити віртуальну хімічну лабораторію. Досліди відображаються на дисплеї з приголомшливою реалістичністю. При цьому учні можуть самостійно шукати рішення, перебуваючи в цілковитій безпеці, і не залежати від наявності дорогих реактивів і приладів.

Тут можна переглянути етапи розвитку дрібної моторики та наслідки при його відставанню. 

А в цій статті ви знайдете види діяльності, які допомагають розвиватися малечі.

Пам’ятайте, що чим «розумніші» руки, тим розумніша ваша дитина. Цілеспрямовано купуйте іграшки для розвитку дрібної моторики у дітей, ви робите значний внесок у розвиток вашого малюка. Важливо тільки пам’ятати, що будь-яка іграшка принесе мало користі, якщо малюк буде грати з нею на самоті. Лише завдяки спільним зусиллям батьків та соціальній взаємодії вийде позитивний результат. А дитячі сенсорні столи допомагають підвищити рівень соціалізації в будь-якому колективі. Вони розраховані для роботи одночасно декількох дітей, таким чином вони з раннього віку вчаться взаємодіяти з іншими. А ця навичка точно знадобиться дитині в майбутньому.