Фініш вже близько. Поради для оптимістичного завершення навчального року.

Кінець навчального року вже дуже близько і це ,мабуть, найскладніший період. Як в кросі, останні метри подолати найскладніше. Скільки всього вчителю довелося освоїти за цей рік. Реформа освіти, нові методи та підходи до навчання. Разом з цим і нова технічна база. Інтерактивна дошка з проектором, мультимедійна панель, інтерактивні сервіси, методики НУШ. Це та ще багато інших речей довелося освоїти вчителям.

Яким би цікавим та насиченим не був цей навчальний рік, він добігає кінця і запас сил та позитиву також.

Команда INTBOARD™ підготувала для вас низку порад, щоб успішно закінчити навчальний рік.

1 Слідкуйте за своїм фізичним та емоційним станом.

Погодьтеся, що від нашого фізичного та емоційного стану залежить надзвичайно багато. Навіть якщо ви гадаєте, що все добре, потрібно уважно слідкувати за власним здоров’ям: чітко знати, скільки годин ви спите, як часто вживаєте їжу, чи достатньо відпочиваєте. Зрозуміло, що кінець навчального року надзвичайно напружений та відповідальний (особливо, якщо ви класний керівник чи ваші учні складають ЗНО). Та не варто жертвувати своїм здоров’ям, адже саме від вашої енергії та продуктивності насамперед залежить успішність школярів.

Тим паче, в своїх попередніх статтях ми висвітлили нескладні методики для розумного розподілу власного часу. Для тих хто забув, ось ці статті:

“Оптимізація сил та часу для сучасного вчителя”

“Тайм-менеджмент для вчителя”

2. Мисліть позитивно і частіше хваліть себе.

Від позитивного сприйняття своєї роботи залежить надзвичайно багато, адже це дозволяє перетворити щоденну рутину на життя, насичене подіями і враженнями. Тож не забувайте якомога частіше формулювати позитивні очікування від навчального процесу, мотивуючи себе до нових звершень. Зверніть увагу на те, що це варто робити в теперішньому часі, максимально деталізуючи такі установки. Саме так відбувається своєрідне програмування на успіх. Наприклад, скажіть собі «Усі учні мого успішно складають ЗНО, їхня поведінка покращилась, більшість школярів бажає продовжити навчання у школі». Крім того, не соромтеся хвалити себе за успіхи, адже це чудово заряджає!

3.  Оперативно вирішуйте проблеми.

Намагайтесь не ігнорувати власні прорахунки. Це все одно призведе до ускладнення проблеми. Якщо вчасно зрозуміти (а головне – визнати), що вчиняєш не зовсім правильно, можна значно швидше знайти шляхи вирішення проблеми. Крім того, варто пам’ятати, що завжди можна звернутися по допомогу до колег, які мають позитивний досвід усунення подібних негараздів.

4. Змініть зовнішній вигляд свого робочого місця.

Чітко організоване робоче місце – це надзвичайно важлива складова продуктивної праці. Адже саме за робочим столом педагоги проводять чимало часу, готуючись до занять та проводячи уроки.

Почніть з малого: використовуйте яскраві стікери, змініть фон на робочому столі комп’ютера, поставте у вазу живі квіти. Це неодмінно додасть затишку робочому місцю і сповнить вас позитивними емоціями.

Введіть нову, цікаву руханку в урок. Виконуючи її, ви здобудете заряд бадьорості та водночас підвищете концентрацію учнів на матеріалі.

5. Візуалізуйте свої прагнення.

Якою б не була ваша мрія – пов’язаною із шкільним життям чи ні, завжди намагайтесь максимально конкретизувати її. Наприклад, це можна легко зробити, зафіксувавши свої думки на папері. Так ви зможете «побачити» ваші потреби, відстежити слабкі та сильні сторони стратегії їх втілення.

Пам’ятайте, що такі побажання мають стосуватися саме вас, адже ви можете лише допомогти дітям (чи комусь іншому), але аж ніяк не вирішити щось за них. Тож напишіть на аркуші не «Усі учні стали слухняними й відповідальними», а «Я допоможу дітям зосередитись на навчанні та зрозуміти, навіщо їм це потрібно». Використовуйте цю методику регулярно і за короткий час вже почнете думати теперішнім часом. Навіть коли думаєте про майбутні справи. Цей метод використовують для підвищення рівня ефективності та мотивації.

На нашу думку, ці 5 порад легко застосувати у вашому шкільному та повсякденному житті. Вся команда INTBOARD™ була з вами впродовж навчального року. І вдало завершити його – це не тільки ваш обов’язок, а вже й наш.