Географія. Інтерактивний глобус. Сервіси візуалізації атмосферних явищ.

В наш час цифрового контенту, дуже легко підкріпити викладання географії, навіть не використовуючи шкільний глобус. Сьогодні ми розкажемо одразу про три сервіси, які допоможуть вчителю на уроці. Візуалізація навчального матеріалу одна з головних рекомендацій НУШ. Саме з цією метою в школах встановлюють інтерактивну дошку та інші мультимедійні пристрої.

Перший сервіс це — Windyty. Неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів і морських течій в режимі реального часу на всій земній кулі. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, швидкий, ефективний і найточніший прогноз погоди, якому довіряють професійні пілоти, серфери, яхтсмени, рибалки, та навіть переслідувачі штормів. Можна подивитися, як в Атлантичному океані народжуються шторми, або на течія Гольфстрім.

Тільки уявіть собі наскільки виросте зацікавлення школярів, якщо все те про, що розповідає вчитель, можна побачити на мультимедійній дошці. Учень самостійно відслідковує переміщення хмар, вітру та робитеме прогноз, коли саме потрібно йти в школу з парасолькою.

 

Другий веб-сервіс — Ventusky, розроблено компанією InMeteo у співпраці з Marek Mojzik та Martin Prantl. InMeteo це — чеська метеорологічна компанія, розташована в місті Пльзень. У компанії зосереджуються на прогнозуванні погоди та візуалізації метеорологічних даних.

“Ми маємо багатий досвід подання даних про погоду з нашого порталу In-počasí, який був заснований у 2006 році і зараз є одним з серферів найвищого трафіку в Чеській Республіці. Ми вирішили скористатись нашими знаннями та досвідом та створити програму високої якості, яка чітко відображатиме метеорологічні дані з усього світу, і дозволить вам стежити за розвитком подій у будь-якому місці на землі.”

Цей сервіс дуже схожий на попередній, але має більш розширений функціонал. Сервіс містить функцію дослідження атмосферного тиску. Дуже зручно спостерігати за різницею фону. Все відмічено різними кольорами або відтінками. В правому нижньому кутку відображена кольорова розмітка з відповідними значеннями.

За допомогою графи пошуку зручно шукати потрібну геолокацію (місто чи область). На уроці можна спостерігати за природними змінами у всьому світі. Робити висновки та будувати гіпотези.

Третій в нашому списку йде сервіс EarthWindMap. Він дозволить оцінити рівні забруднення пилом і хімічними сполуками. Мультимедійна дошка допоможе учням оцінити та на власні очі побачити рівні забруднення того чи іншого куточку світу. Добре, що є передбачена можливість відфільтрувати за типом хімічних сполук. Відстежити окремо забрудненість океану, суші та повітря в усьому світі.  А ще сервіс може надати інформацію за попередній час. Тобто учень чи вчитель має можливість провести аналіз ситуації у своїй країні чи місті, спираючись на дані сервісу. Це буде корисно всім. Побачити які негативні наслідки ми спричинюємо своєю діяльністю і тим способом життя, який ведемо зараз.

Також на сторінці спільноти можна переглянути відео, на яких показано виникнення ураганів та багато інших природних явищ.

Ми впевнені, що використання на уроках подібних сервісів в сучасних школах, збільшуватиме інтерес учнів до географії.

Саме мультимедійна дошка забезпечить потрібний рівень візуалізації та сприйняття матеріалу. Робота з інтерактивним сервісом відрізняється від роботи з реальними картами чи глобусом. В інтерактивному сервісі є бібліотека потрібних даних. Тобто, вчителю та учням уже не потрібно витрачати час на пошук відповідного текстового матеріалу. Все вже відображено на мультимедійній панелі.

Ці сервіси допоможуть не тільки у вивченні географії, а ще й виховають у молодого покоління відповідальне ставлення до довкілля. Може нарешті ми перестанемо використовувати пластик та одноразові пакети, будемо сортувати сміття і саджати дерева.

Сервіси входять до складу програмного комплексу “Intboard Простір”.