Як обрати ноутбук для школяра

Напередодні свят всі магазини пропонують майже шалені знижки на комп’ютерну техніку і наші спеціалісти вирішили допомогти своїм читачам. Щоб ті могли купити відповідний пристрій та ще й зекономити кошти. Спеціалісти INTBOARD® сформували список питань, на які потрібно відповісти перед покупкою ноутбуку. Від ваших відповідей будуть залежати характеристики гаджету та його ціна.

  •  купуєте ви ноутбук лише для дитини, чи інколи будете ним користуватися самі?
  • які хобі в дитини та які позашкільні заняття відвідує ваш хлопчик чи дівчинка?
  • скільки років вашому школяру?

Тепер визначмо основні характеристики гаджета, на які потрібно звертати увагу.

Діагональ ноутбука (13/14/15/17/19 дюймів)

13,3-14,1  – пристрої призначені для людей, які хочуть невеликий, тонкий девайс, який буде постійно супроводжувати їх в дорозі. Для школярів він теж чудово підійде, адже вага таких пристроїв не перевищує 2 кг;

15,6  – класика. Найпоширеніша діагональ ноутбуків. Вони досить компактні для транспортування, і в той же час даний розмір дозволяють комфортно використовувати його для будь-яких задач.

17.3  і більше – ноутбуки, які призначені замінити стаціонарні ПК. Подорожувати з таким не дуже зручно (вага понад 3 кг). Тому не рекомендуємо такі ноутбуки для школярів.

Покриття дисплею (глянсове/матове)

Глянцевий екран  прекрасно підійде при користуванні ноутбуком в домашніх умовах, добре відтворює кольори, проте робота на свіжому повітрі в сонячний день перетворюється на роздивляння себе в «дзеркалі» … Через сонячні відблиски не завжди вдасться розгледіти картинку на екрані. 

Матовий – мінімум відблисків, відмінно підійде для роботи «в дорозі» або для людей, які проводять багато часу за текстами або таблицями (менше навантаження на очі). Цей варіант найбільше підходить для школярів.

Ноутбук

Процесор

Це мозок будь-якого комп’ютера, так званий аналітичний центр. Від його здібностей буде залежати те, наскільки «важкі» програми ви зможете використовувати, скільки операцій одночасно виконувати.

Celeron

Призначений для роботи з офісними додатками, перегляду відео, «серфінгу» в інтернеті та інші нескладні завдання. Зазвичай, ноутбуки на даних процесорах  мають дуже хороші показники автономної роботи (без підзарядки працюють 6-8 годину.). 

Pentium

Трохи могутніше свого «молодшого брата». Нам стає доступна найкраща інтегрована графіка, тактова частота зростає. Призначення таке ж, як і в Celeron, з єдиною різницею – Pentium робитиме ті ж завдання трохи швидше. 

Core i3 

Перший представник сімейства Intel  Core . Від попередніх представників буде відрізнятися наявністю декількох технологій, які виділяють його серед «братів менших». наприклад:

Hyper-Threading (багатопоточність) – технологія, яка дозволяє процесору без особливих затримок обробляти кілька операцій одночасно. 

WiDi – можливість транслювати фото \ відео на телевізор без проводів (по WiFi).

Quick Sync video – стане в нагоді для тих, хто любить знімати і монтувати відеоролики. Технологія, яка на апаратному рівні прискорює обробку відео.

Core i5 

Потужний процесор , який легко справляється з повсякденними завданнями, дозволяє комфортно грати в сучасні ігри, працювати з фото \ відео (PhotoShop, CorelDraw, 3Dmax). Стає доступна функція автоматичної зміни тактової частоти (TurboBoost), що дозволяє економити заряд батареї, коли не потрібно максимальна потужність ( «серфінг» в інтернеті, робота з документацією, соцмережі) і піднімає її на максимум при запуску «важких» програм.

Core i7 

Прекрасно підійде людям, які професійно займаються фото \ відео обробкою (фотографи, дизайнери, архітектори). Цей процесор купувати для відеоігор, в принципі, не обов’язково. Він там не розкриє свого потенціалу (різницю між і5 і і7 не помітите).

Важливо знати. Потужність процесора не завжди правильно вимірювати тактовою частотою. Є багато функцій, які прискорюють роботу «комп’ютерного мозку» без збільшення частоти. Для прикладу i5 2,0 GHz буде значно ефективнішим, ніж Pentium 2.5 GHz.

Саме тому в інтерактивних панелях ми використовуємо процесори і3, і5 і і7

Оперативна пам’ять

Від оперативної пам’яті залежить швидкість реакції комп’ютера на ваші запити. Для комфортної роботи радимо використовувати обсяг не менше 4 GВ.

Відеокарта (Відеоадаптер)

Деталь, що відповідає за обробку зображення. Від її потужності залежить:

Чи зможете ви пограти в сучасні ігри?

Наскільки комфорту можна грати в ігри?

Наскільки швидко буде відбуватися процес обробки фото \ відео в редакторах?

Почнемо з того, що відеокарти діляться на 2 типу:

Інтегрована – вбудована в процесор, практично не має власного ресурсу, а використовує «чужі» потужності (процесор і оперативна пам’ять). Разом з тим, з легкістю справляється з переглядом відео високої роздільної здатності, показом презентацій. Дуже добре заощадить час роботи ноутбука без підзарядки (мало споживає енергії).

Дискретна – окрема деталь, що має власний ресурс. Залежно від потужності адаптера, дозволить насолоджуватися сучасними іграми. Пам’ятайте, чим потужніший адаптер – тим більше можливостей для вас відкривається. Є й друга сторона медалі: акумулятор розряджається швидше, температура зростає.

Тип матриці. Серед трьох типів матриць — OLED, TN, IPS — радимо обрати оптимальний варіант IPS. Її кути огляду становлять 178 градусів, вона має гарне кольоровідтворення та яскравість. В екранів, що базуються на TN, кути огляду — 90–150 градусів, а OLED-матриці переважають у преміум-сегменті.

Роздільна здатність екрана. Чим вища роздільна здатність, тим краще для очей. Але гнатися за моделями з 4K необов’язково. Full HD цілком прийнятний «золотий стандарт», більшість програм і контенту оптимізовано саме під нього. Моделі з HD-екранами коштують дешевше, але пікселізація картинки досить помітна і впливає на сприйняття візуального контенту.

Внутрішні накопичувачі (HDD / SSD)

HDD. Переваги таких пристроїв: відносно низька вартість, при виході з ладу залишається можливість відновлення інформації, яка зберігалася на ньому.

Недоліки : шум, високе енергоспоживання (відносно), чутливість до струсів і падінь, відносно низька швидкість зчитування \ запису інформації.

SSD (твердотільний накопичувач) Переваги: ударостійкий, низька температура, не створює шуму, мінімум енергоспоживання, в кілька разів швидше свого попередника.

Недоліки: відносно дорожче HDD, при виході з ладу відновлення інформації неможливо.

Ноутбук на природі

Батарея. Мобільність – це одна з основних характеристик ноутбуків. Якщо пристрій розряджається після двох годин активної роботи, доведеться часто шукати розетки. Іноді батарея може розрядитися у найбільш невдалий момент, а після аварійного вимикання ноутбука зберігаються не всі останні зміни у файлах.

Порти для підключення периферії. Якщо вдома потрібно підключити і монітор, і мишу, і клавіатуру, і флешку, то обирайте ноутбук з великою кількістю портів. Хоча в сучасному світі це не проблема — завжди можна підібрати правильний хаб-перехідник, щоб портів було достатньо.

Ми спробували розповісти про все максимально докладно. Але, якщо ви плануєте закупити велику кількість ноутбуків чи комп’ютерів у свою школу, а не впевнені у своєму виборі, телефонуйте нашим консультантам. Ми завжди допоможемо та ще й запропонуємо вигідні умови співпраці.