Як протидіяти стресу, щоб ефективно завершити навчальний рік

Вже стало відомо, що навчальний рік ми завершуватимемо дистанційно. І добре було б виявити найпоширеніші помилки, щоб уникнути їх в майбутньому. 

Своїм негативним досвідом дистанційного навчання поділилась Анастасія Бречко, вчителька української мови та літератури

Ми повністю погоджуємося з авторкою, що оцінювання дистанційного навчання варто довірити штучному інтелекту. У користувачів інтерактивного обладнання  INTBOARD® є аж 55 інтерактивних сервісів для створення уроку та перевірки знань. Мова йде про фірмовий програмний комплекс “Intboard Простір”. Нагадаємо, що він безкоштовно додається до інтерактивних дошок та сенсорних панелей  INTBOARD®. До того ж, постійно оновлюється та доповнюється. Купуйте інтерактивне обладнання компанії та перетворіть уроки в магію, а підготовку до них в задоволення. 

Однією з останніх фраз авторки було “не стресуйте”. Так от, INTBOARD® підготувала добірку корисних порад, як подолати стрес. 

  • Намагайтеся спати не менше 8 годин. Часто стрес пов’язаний з недосипанням. Постійний недосип – прямий шлях до емоційних перевантажень, тож якнайшвидше нормалізуйте свій сон та його тривалість. Важливо спати у добре провітрюваному приміщенні. Абсолютно темному або з мінімальною кількістю світлових та звукових подразників. Міцний та достатній за часом сон – прекрасна профілактика стресу. Не нехтуйте власним здоров’ям!
  • Забезпечте своєму організму достатні фізичні навантаження. Помірне фізичне навантаження усуває симптоми затяжного стресу на 40%. Спортивні вправи дозволяють організму виробляти достатню кількість гормонів, які впливають на настрій та дозволяють знівелювати наслідки стресу. Хоч зараз і немає можливості піти в зал, але гарною альтернативою стануть домашні тренування. В соціальних мережах фітнес тренери викладають плани тренувань, проводять онлайн тренування або просто надихають своїм прикладом. Не сидіть на місці. Виділіть хоча б одну годину для тренування і з часом ви помітите як змінилась не тільки ваша фігура, а й настрій.  
  • Аутогенне тренування. Простіше кажучи, шукайте у всьому позитив. Візуалізуйте приємні для себе речі. Якщо довго не наважувалися купити картину – саме час це зробити.  Аутогенне тренування зменшує ступінь емоційних реакцій на стрес, допомагає досягти заспокоєння, розслаблення, відігнати тривожні думки. Не дозволяйте стороннім людям створювати для вас стресову ситуацію – завжди намагайтеся бути спокійними та врівноваженими. Визначте для себе ваш особистий темп роботи, працюйте в найбільш комфортному для вас ритмі і не поспішайте – поспіх також приводить до стресу.
  • Практикуйте дихальну гімнастику. Освоєння технік дихальної гімнастики – це ще й ефективний спосіб упоратися з тривожними емоціями. 

Основні види такої гімнастики: 

Дихальна гімнастика Бутейко 

вдихаємо протягом 2 секунд;

видихаємо протягом 4 секунд;

наступні 4 секунди – затримуємо дихання.

дихальна гімнастика Мюллера

Дихальна гімнастика Стрельнікової

Акцент на вдиху через ніс – активному, щомиті, різкому, короткому, як бавовна в долоні.

Видих ротом після активного вдиху ви не контролюєте, він здійснюється автоматично, пасивно, безшумно.

У момент кожного вдиху потрібно здійснювати рух: основне правило – немає вдиху без руху.

Всі вдихи-видихи робляться ритмічно, як ніби ви йдете стройовим кроком.

Під час зарядки можна стояти, сидіти, лежати – залежно від стану. Якщо робити вправи регулярно, ви позбавитеся тривоги і у вас з’явиться імунітет до стресових ситуацій.

  • Шукайте підтримки у друзів та рідних. Соціальні зв’язки, підтримка друзів і членів сім’ї є сильною і безапеляційною протидією стресу.  Тому близькі дружні стосунки – гарний фактор у протидії стресу. Важливо завжди залишатися оптимістом. Не дарма ж на перстні Соломона було написано “І це мине”. Так от, карантин точно мине.

Залишайтесь на позитиві та підписуйтесь на INTBOARD®.