Як вибрати інтерактивну дошку

У епоху, коли інтерактивна дошка та системи проєціювання стають повсякденними речами у класі. Прогресивні технології переводять навчання на більш високий рівень і підвищують рівень зацікавленості учнів на уроці.

Популяризація та використання інтерактивних технологій допомагає учням досягти навчальних цілей, сприяючи розвитку критичного мислення та залучаючи учнів до занять. Єдина проблема – вибір правильної для вас та ваших учнів інтерактивної дошки. Дуже непросте завдання. На які параметри слід звертати увагу?

На щастя, ми виконали роботу за вас, тому ось наші основні поради щодо придбання найкращої інтерактивної дошки для вашого класу.

Розмір і дизайн

Інтерактивні дошки, які підходять для більшості класів від 55 до 99 ”, а найпопулярніші розміри – від 65” до 82 ”. Розмір аудиторії повинен диктувати розмір інтерактивної дошки. Основне правило полягає в тому, що екран повинен бути достатньо великим, щоб учні в задній частині класу мали змогу легко читати 20 шрифт.

Їх вага варіює від 20 кг до понад 35 кг у деяких випадках, тому з питань безпеки радимо відповідально підійти до кріплення дошки. В тому випадку, якщо монтажем займаєтесь самостійно. Якщо ж монтажем інтерактивної дошки буде займатися фахівці INTBOARD®, то вам потрібно буде лише відповісти на декілька питань, стосовно особливостей вашого приміщення. Монтажник приїде до вас підготовленим і з необхідним матеріалом.

Крім розміру, потрібно перевірити наявність кількох точок дотику (функція мультитач) та активного розміру екрану. 

Інші важливі атрибути – це роздільна здатність, яку пропонує інтерактивна дошка та операційна система.

Роздільна здатність

Роздільна здатність визначає чіткість будь-якого екрану та кількість пікселів (окремих кольорових точок), що містяться на ньому. Роздільна здатність визначається як кількість пікселів на горизонтальній осі X, число у вертикальній осі. Чим вище роздільна здатність, тим чіткіше і чіткіше зображення.

У сучасних умовах слід звертати увагу на моделі з роздільною здатністю не менше стандартної High Definition 1080P (1920 × 1080). Деякі інтерактивні дошки мають роздільну здатність Ultra High Definition, яку називають 4K (3840 × 2160). Наприклад, інтерактивні дошки INTBOARD®.

Термін служби

Завжди варто знати очікуваний термін експлуатації інтерактивних дошок, які ви розглядаєте, а також граничні умови використання кожного пристрою.

Нашою порадою для тих, хто хоче купити інтерактивну дошку, буде відмовитись від будь-якого постачальника, який пропонує гарантію менше ніж 12 місяців. Обов’язково дізнайтесь про наявність сервісного обслуговування. 

Функція мультитач

Однією з головних причин купити інтерактивну дошку – це, звичайно, робота, використовуючи пальці  для виконання робочих завдань.

Вам потрібно принаймні дві активні точки дотику, щоб притиснути або збільшити зображення, якщо ви використовуєте інтерактивну дошку самостійно. Та коли до роботи ви залучаєте учнів, то вам потрібно набагато більше інтерактивних сенсорних точок на екрані.

Більшість інтерактивних сенсорних екранів доступні з 10 одночасними торканнями. Отже, одночасно може працювати до 5 учнів. Радимо взагалі не звертати увагу на моделі з меншою кількість активних торкань.

Сумісність

Вам потрібно зрозуміти, як ви плануєте використовувати свою інтерактивну дошку. З якою операційною системою, проєктором та який ПК чи ноутбук вам знадобиться, щоб гарантувати максимальну ефективність. Поряд з цим питанням вам також потрібно зрозуміти, як поєднати все це в єдину, функціональну систему.

Уважно подивіться на ПК, він має HDMI чи VGA. Також, зверніть увагу на виходи вашого проєктора. Краще доручити підбір комплектуючих вузлів спеціалістам.

Програмне забезпечення

Інтерактивна дошка має бути оснащена програмним забезпеченням. Без нього жоден вчитель не зможе використати всі мультимедійні можливості обладнання. 

Зверніть увагу, на яких умовах надається право користуватися програмами. Вчитель не має витрачати власні кошти, щоб виконувати свої професійні обов’язки. Якщо продавець інтерактивного обладнання не надає програмне забезпечення безкоштовно, а в бюджеті кошти не закладені, то рекомендуємо обрати іншого продавця. Ще один, не зовсім приємний варіант користування програмним забезпеченням, річна підписка. Тобто, наступного року вам доведеться платити за власні уроки.

Пильно проаналізуйте функціональні можливості додатку. Чи зможе вчитель з будь-якої дисципліни його використовувати? Якщо так, то перед вами функціональне, продумане програмне забезпечення. Саме таким є “Intboard Простір”. Безкоштовне, багатофункціональне програмне забезпечення для вчителя будь-якої дисципліни. 

Щоб отримати його, замовляйте інтерактивне обладнання INTBOARD®