Як зробити навчальний матеріал візуальним

Навчальний процес – дуже складна та різнопланова річ, тому одного підходу чи методу не може бути. Особливо зараз, коли в багатьох школах країни вже встановлена інтерактивна дошка.

В цій статті фахівці INTBOARD™ зібрали цікаві методи візуалізації навчального матеріалу та розкажуть про деякі потрібні сервіси для створення цікавого інтерактивного навчального контенту.

Почнемо з найцікавішого пункту. Хоча це моя суб’єктивна думка. Ви самостійно обирайте найцікавіший матеріал і починайте експериментувати.

1. Інтерактивна книга

Интерактивная книга

Все більше починає використовуватися не тільки в навчальних процесах для школярів та вихованців садочків, а й у різних лекціях та презентаціях.

Особливість такої книги в тому, що читач не тільки  отримує інформацію, а ще й взаємодіє з нею. Така методика дозволить краще запам’ятати матеріал.

Як це працює?

Ви тримаєте мобільний телефон над книгою і коли натискаєте на екрані на відповідний об’єкт, той починає рухатися, видавати якісь звуки. Таким чином читач стає активним учасником оповідання.  

Освітній портал На Урок зробив цікаву підбірку інтерактивних сервісів та онлайн ресурсів з інтерактивними книгами.

Також можна купити книгу в магазині і там вже видавництво, прямо на обкладинці,  дає посилання на завантаження додатку за допомогою якого книга стає інтерактивною.

2. Лепбук

Лепбук

Лепбук – саморобна паперова книжечка з кишеньками, де дитина може діставати, перекладати, складати на свій розсуд різноманітний матеріал. Лепбук – це новітній спосіб організації навчальної діяльності спочатку пропонувався для роботи з дошкільниками і молодшими школярами, але у теперішній час охопив середню і старшу школу.Це гра, творчість, пізнання і дослідження нового, повторення і закріплення вивченого, систематизація знань і просто цікавий вид спільної діяльності учнів.

Давайте покроково розглянемо процес створення лепбуку.

  • Малюємо ескіз лепбука, визначаємо, якої форми він має бути, скільки розворотів міститиме, а також з яких змістових розділів буде складатися.
  • Визначаємо форму і місце всіх вкладених матеріалів: кишеньок, міні-книжечок, віконечок і т.д. (Безліч шаблонів можна знайти в інтернеті, хоча можна створити і свої)
  • Робимо картонну основу. Я, наприклад, використовую листок картону А3, хоча цілком може підійти звичайна картонна папка для паперу. Оформляємо її.
  • Готуємо всі вставні матеріали.
  • Клеїмо їх всередину папки.

В мережі можна знайти сотні ідей та шаблонів для створення лепбуку на різні тематики.

Судячи з відгуків та коментарів, ви та ваша дитина буде в захваті від подібної поробки.

3. Інтелект-карта

Интелект карта

В одній із попередніх статей у нашому Блозі ми розповідали, що таке інтелект-карта та розглядали сервіс для її створення: https://intboard.com.ua/blog/navchimosya-naochno-rozkladati-informatsiyu-po-polichkam.

В цій статті ми розглядали сервіс Bubble та ще є як мінімум два зрозумілих сервіси – Coggle та Freemind.

4. Трейлер

Трейлер

Це короткий відеоролик на 3-5 хвилин, що доповнює розповідь про певне явище, подію чи книгу. Відповідно до поставленої  мети роботи, до підготовки трейлера можуть бути залучені всі учасники освітніх програм.

Знімати можна матеріал можна на будь-яку тему. Такі відеороботи доцільно використовувати як для навчального матеріалу так і для позакласного життя та дозвілля. Такий матеріал внесе розмаїття та підвищить зацікавленість учнів. Школярі й самі будуть охоче готувати його. Всі ми бачимо наскільки часто підлітки публікують Stores у соціальних мережах.

Для роботи з даною  методикою необхідно вміти працювати із спеціальними додатками.

Для користувачів ПК будуть корисні такі програми, як

Windows Movie Maker (для початківців)

Vegas Pro (для більш впевнених користувачів).

Якщо створювати відео вам зручніше через мобільні додатки, то зверніть увагу на PowerDirector Video Editor.

5. Таймлайн або Часова стрічка

timeline

Ця тема також уже розглядалася фахівцями INTBOARD™https://intboard.com.ua/blog/nteraktivna-chasova-strchka/

Ми для розгляду обрали сервіси TimeGraphics. Він здався нам найпростішим у використанні.

Для створення часової стрічки ще існують сервіси Sutori та Tline.

6. Скрайбінг

Skraibing

Ще один надзвичайно цікавий спосіб зробити навчальній матеріал цікавим для дітей. Викладачі найчастіше використовують цей метод, щоб донести до слухачів інформацію у максимально зрозумілому і привабливому форматі. Це насамперед мистецтво відтворювати вербальну комунікацію в малюнках, у реальному часі, в процесі уроку.  Скрайб-презентація відображає ключові поняття, ідеї та взаємозв’язок між ними. Це допомагає краще зрозуміти зміст та запам’ятати сенс нової інформації завдяки залученню візуалізації.

Наразі скрайбінг — інноваційна технологія, за допомогою якої можна привернути увагу слухачів, забезпечити їх додатковою інформацією та виокремити головні моменти

Не знаю, чи пам’ятаєте ви про інтерактивний сервіс PowToon. В статті – https://intboard.com.ua/blog/legke-stvorennya-animatsijnih-interaktivnih-prezentatsij/ ми детально описали принципи роботи з ним.

Ось ці програми також можна використовувати для створення скрайб-презентації: Power Point,  GoAnimate та Animaker.

Ось так багато сервісів для візуалізації навчального матеріалу та технік використовується в освіті. Ми розповіли лише про 35, всі вони містяться у програмному комплексі “Intboard Простір”