Інклюзія. Сервіс Govori.org

Питання освіти дітей з певними вадами щороку постає перед вчителями та батьками. Всі розуміють, що такі діти є повноцінними членами суспільства і повинні отримувати все те, що й інші. Нажаль, не завжди так виходить. Сьогодні фахівці компанії Intboard вирішили розповісти про сервіс Govori.org.

Він передбачений для використання людьми з проблемами мовленнєвого розвитку. Працює за тим же принципом, що і іншомовні комунікатори.

Єдиний недолік в тому, що працює тільки при підєднанні до інтернету. А ось перевагою є те, що він абсолютно безкоштовний, жодних функціональних обмежень.

Ви можете зареєструватися в програмі або ж використовувати не персоналізований режим. Користувачам без реєстрації не доступна функція створення власних карток. При реєстрації для вас створюється особистий кабінет, де можна зберігати власні проекти.

Реєстрація безкоштовна та проста. Ви вводите адресу своєї електронної пошти, вигадуєте логін та пароль.

Далі потрапляєте на головну сторінку, яка містить 4 розділи

Розділ Картки — дозволяє використовувати готові зображення з письмовим та звуковим супроводом. Всього там 845 зображень, згрупованих за категоріями. Тому досить зручно в режимі реального часу проводити урок та демонструвати його за допомогою картинок. Якщо цих зображень не вистачає, то можна завантажити з інтернету  прямо в процесі уроку, масштабувати зображення на інтерактивній дошці та зробити відповідний супровід і зберегти у власному шаблоні. В подальшому не потрібно буде знову шукати зображення та змінювати його. Картинка буде доступна вам у будь-який момент часу.

Вчитель при підготовці до уроку може також завантажити і власні картинки, зробивши текстовий та звуковий супровід.

У вкладці «Набори» картинки розміщені за категоріями. Далі потрібну категорію можна додати до власних наборів і обирати лише ті зображення, які вам потрібно, редагувати за допомогою інтерактивної дошки згідно до ваших потреб. 

За допомогою функції мультитач інтерактивної панелі діти навіть зможуть вести діалог, обговорювати якесь питання і все це за допомогою карток.

Цікава функція створення вікторин, в наборах присутні зображення правильної чи хибної відповіді. Вчитель може задавати питання, а учень відповідати на інтерактивній панелі, просто обираючи потрібне зображення.

 

Досить зручно проводити урок для особливих дітей з використанням мультимедійного обладнання. Вчителю не потрібно мати спеціальні навички для спілкування з такими дітьми. Це ще один аргумент на користь позитивного рішення про купівлю інтерактивної дошки в школу чи дитячий садочок.

В розділі «Шаблони» картинки групуються у речення та формується повноцінна промова. За допомогою даного сервісу можливо навіть створити невелику розповідь, головне, вдало (зі змістом) підібрати картинки. Мені здається, будь-яка розповідь в інтерактивній формі, була б набагато цікавішою за звичайне оповідання написане в зошиті. Якщо у кожного учня буде якийсь гаджет, то можливо відразу вести обговорення побаченого.

 

Після компонування речення (в зображеннях) його можна відкрити та запустити на весь екран. Не будемо забувати, що до кожного зображення можна додати текстовий та звуковий супровід. Що надасть більшої інформативності вашому уроку.

Вже готовий шаблон можна роздрукувати і далі продовжувати використовувати картинки для наступних уроків (якщо не буде можливості використати інтерактивну дошку).

Зрозуміло, що інтерактивне обладнання має багато перспектив, але є випадки коли воно дуже необхідне і дає можливість нормально вчитися, як всі діти.

Цей сервіс буде корисним не тільки вчителям та вихователям, а й батькам. Ним можна користуватися як на інтерактивній дошці, так і на звичайному планшеті в індивідуальному режимі.

Сервіс додано до комплекту програмного забезпечення Intboard Простір.