Інтерактивна панель. Переваги, недоліки та робочі особливості.

Клієнти часто запитують, чим відрізняється інтерактивна дошка від інтерактивної панелі, окрім ціни звісно ж. Зараз всі разом спробуємо в цьому розібратися.

Головною відмінністю є наявність вбудованого комп’ютера, тобто інтерактивну панель не потрібно підключати до зовнішнього комп’ютера чи ноутбука.

В чому ж тут перевага? – запитаєте ви.

По-перше це відсутність зайвих кабелів, які потрібно проводити конструктивно та ще й щоб мало естетичний вигляд (за словами наших інсталяторів це не завжди зручно, а інколи навіть неможливо). От і маємо непоганий ремонт в класі та незрозуміло які конструкції на стінах. Добре коли монтажем займається знаюча людина, а буває ж і навпаки і тоді вчителі плутаються та перечіплюються за з’єднувальні кабелі від інтерактивної дошки.

 

Йдемо далі. Наявність вбудованого комп’ютера в інтерактивну панель. Ви звичайно скажете навіщо він потрібен, адже в класі і так є комп’ютер. Звісно, що є, а от якої потужності. Чи зможете ви повноцінно використовувати всі можливості інтерактивної дошки разом з вашим комп’ютером. Давайте не забувати, що інтерактивна панель підтримує технологію мультитач і працювати можуть одночасно до 5 учнів. Це означає одночасне відкриття декількох вкладок в інтернеті (це як мінімум), а ще потрібно врахувати, що кожен буде виконувати своє завдання, ще плюс в навантаженні на обчислювальний блок. З питанням навантаження ми розібралися. Йдемо далі.

Тепер давайте подумаємо про систему охолодження для таких потужних процесорів, як в інтерактивній панелі. В першу чергу, вона повинна виконувати своє пряме призначення. А тепер лишається тільки уявити який шум може супроводжувати даний процес. Давайте не забувати, що йде урок і вчителю було б складно доносити потрібну інформацію. В функціональному блоці інтерактивної панелі всі елементи підібрані максимально уважно, з урахуванням робочих параметрів кожного вузла.

Настав час поговорити про якість зображення, яке можна отримати на інтерактивній панелі. Почнемо з технічних моментів, екран панелі захищає закалене скло, тобто антивандальна поверхня. Добре коли з таким дорогим обладнанням люди ведуть себе обережно, але ж мова йде про дітей. Їм цікаво все і завжди. А вчитель не завжди може услідкувати за малими бешкетниками, тому краще перестрахуватися. З цих міркувань поверхня інтерактивної панелі  повністю захищена. Ще вона покрита антибліковим шаром. Думаю, всім знайома ситуація коли через яскраве сонячне світло на дошці нічого не видною. В таких ситуаціях вчителю доводиться експериментувати і вигадувати рішення буквально на ходу. З інтерактивною панеллю все простіше, зображення, звісно буде не ідеальним, але принаймні зрозумілим.

Наступним пунктом є зовнішній вигляд та комплектація інтерактивної панелі. Зовнішній вигляд елегантний та приємний, підходить як для навчальних закладів так і для бізнес-презентацій. Розмір екрану від 55 до 86 дюймів. Можна зрозуміти, що і важить така конструкція немало, тому до установки та кріплення інтерактивної панелі потрібно підходить відповідально. В стандартному комплекті є настінне кріплення для панелі. Але зручніше всього користуватися мобільною стійкою, так можна мультибоард використовувати в різних місцях аудиторії або й навіть в іншому кабінеті. Стійка досить функціональна, на поличці можна розміщувати не тільки маркери та указку, а ще й необхідні для проведення уроку супутні матеріали.

Далі за планом у нас йде звук. Інтерактивна панель оснащена двома динаміками потужністю по 10 Вт. Звук досить гарний для проведення уроку чи презентації.

Ось тепер можна змістовно обговорити вартість інтерактивної панелі. Якщо додати вартості інтерактивної дошки, проектора та комп’ютера (по середнім показникам), то не така вже й велика різниці виходить. Та ще ж потрібно врахувати той фактор, що інтерактивна панель дає вчителю свободу руху. Йому не потрібно 45 хвилин стояти боком і думати, як би так повернутися, щоб і собі було зручно і промінь проектора не загороджувати. Добре, 45 хвилин це не так вже й багато, а лекції у вишах чи бізнес-презентації, то там годинами стоять біля дошки. А ще при цьому всьому потрібно повноцінно працювати.

Вирішувати, в будь-якому разі вам, купувати інтерактивну дошку чи панель до вашого навчального закладу. Ми постарались лише аргументовано пояснити переваги та цінову політику інтерактивної панелі.