Інтерактивний урок в пазлах

Зазвичай ми розповідаємо про серйозні сервіси та додатки для проведення інтерактивних уроків. Сьогодні фахівці компанії INTBOARD™ вирішили поділитися з вами легшим, дещо жартівливим, але не менш інформативним інтерактивним сервісом.

Jigsawplanet – безкоштовний он-лайн сервіс для створення інтерактивних пазлів.

Перевага даного сервісу в тому, що він абсолютно безкоштовний, дає змогу створювати власні пазли, а також користуватися вже створеними зображеннями. Ви можете з легкістю створити власний пазл та дозволити іншим користувачам його використовувати.

Робота з сервісом починається з процедури реєстрації на сайті. Ва потрібно вигадати логін (за ним інші користувачі можуть бачити ваші розробки), вказати адресу електронної пошти та вигадати пароль. Далі на вказану пошту вам прийде лист-підтвердження, переходите за посиланням вказаним у ньому.  Все, з цього моменту можна повноцінно використовувати сервіс. Вам відразу відкривається особистий кабінет та вся база готових пазлів.

На інтерактивній дошці відобразиться вся бібліотека зображень. Вчитель може разом з учнями обрати для себе найцікавіший пазл та почати його збирати. Інтерактивні дошки підтримують технологію мультитач, тому одночасно може працювати декілька учнів. Що забезпечить колективну роботу. Завдяки великим розмірам інтерактивної дошки, решта учнів бачитимуть зображення і будуть допомагати  в роботі.

Гарно, коли є вже готові зображення, але ж вони не завжди повністю будуть відповідати вашим вимогам. Краще створити власний пазл та разом зі своїми учнями зібрать зображення.

 

Починати створення власного пазлу потрібно з завантаження зображення. На інтерактивній дошці відкривається ось таке віконце для створення. Гарно, що можливо обрати ступінь складності, тобто число деталей зображення. Учні на інтерактивній дошці бачать процес створення та можуть внести власні корективи та побажання. Також є можливість обрати форму деталей від найпростіших до дуже складних, в залежності від віку учнів. Хоча, якщо вчитель побачить, що дітям складно збірати велику кількість деталей (чи надто легко) завжди можна змінити налаштування і пазл набуде вже нової форми.

Всі створені вами пазли зберігаються в особистому кабінеті, за замовчуванням вони не доступні іншим користувачам, але ви можете самостійно обрати яке зображення буде занесено до загальної бібліотеки, якщо взагалі бажаєте це робити.

Ось так виглядає вікно, в якому проходить робота.

Внизу вікна встановлений таймер, тому можна провести урок-змагання між окремими учнями або ж групами. Це стимулюватиме учнів до більшої уважності та колективної роботи. Розробники подумали навіть про те, що в ході роботи, діти можуть забути деталі зображення і передбачили функцію перегляду початкового зображення. Внизу інтерактивної панелі потрібно натиснути на іконку і з’явиться цілісна картинка.

 

Зараз ви всі скажете, що подібний урок може зацікавити тільки вихованців дитячих садків та учнів молодших класів. Але тільки уявіть собі урок з географії чи геометрії у пазлах. Навіть урок української мови набуде нового забарвлення з таким сервісом. Адже інтерактивна дошка забезпечує взаємодію учнів з матеріалом, а така форма викладання знайде відгук у кожного учня. Ще однією перевагою даного сервісу є те, що власною головоломкою можна поділитися у соціальній мережі. Тільки уявіть, яке цікаве домашнє завдання можна створити для учнів і все це в дитячій, ігровій формі. А урок математики можна перетворити в захоплюючу гру, де спочатку потрібно скласти завдання, а потім на тій же інтерактивній дошці його розв’язати.

Як на мене, то у даного додатку лише один мінус – відсутність української мови (російська та ще 22 мови передбачено). Та завжди можна скористатися веб-браузером з функцією переводу тексту і вже на інтерактивній дошці отримати інтерфейс українською мовою.

Сервіс додано до комплекту програмного забезпечення “Intboard Простір”.