Комікс ‒ сучасний метод освіти

В останній час активно почали писати про користь від використання\створення коміксів на уроках. От спеціалістів INTBOARD® і цікавить думка досвідчених педагогів. Як ви вважаєте, чи доцільно використовувати комікси на уроках?

Якщо ж ви ще не вивчали питання коміксів на уроках, пропонуємо це зробити разом. А ще ми розповімо вам про інтерактивний сервіс для їх створення та подальшого використання на уроках з сенсорною дошкою.

Комікс як медійний феномен з’явився в українській сфері читання нещодавно, а до масового захоплення ним ще далеко. Однак, як завжди в суспільстві, першими підхоплюють нові віяння саме діти, тож не дивно, що поза школою існує досить потужна субкультура поціновувачів коміксів. Попит на комікси стабільно зростає. На ринку почали функціонувати видавництва, які випускають як перекладені, так і комікси вітчизняних авторів.

Поки вчителі розмірковують, що таке комікси — порожнє розважальне читання чи нове медіа, яке можна використати для справи виховання підлітків, — частина учнів активно займається самоосвітою. У деяких учнів саме через комікси пробуджується бажання читати, через мемну культуру виникає інтерес до літератури. 

Отже, можна стверджувати, що комікси — це синтетичний вид мистецтва, сучасне медіа, яке поєднує в собі книжну графіку, кінематограф і літературу. Вони можуть розглядатися як інноваційний метод навчання. Комікси можна використовувати на різних рівнях, етапах навчання.

Навчальні можливості коміксів:

  • розповісти складну історію декількома зображеннями;
  • забезпечити коментарем будь-який малюнок на різну тематику;
  • використовувати символи, що легко ідентифікують усі учні;
  • на сценках коміксу, його малюнках можна моделювати культуру спілкування, життєві ситуації;
  • прокоментувати та проілюструвати актуальні питання життя (підліткові, сімейні стосунки, толерантність тощо) в ігровій формі.

Що ж пропонуємо перейти безпосередньо до створення інтерактивного коміксу. 

Сервіс Pixton не має україномовного інтерфейсу, але є російська мова, а ще можна використати браузер з автоматичним перекладом тексту. Робота з сервісом починається із конструювання власного класу. Спочатку створіть образ вчителя. Можна обрати колір очей, форму носа та інші біометричні дані. Все ще можна робити безпосередньо на уроці з учнями замучивши інтерактивну дошку. Процес надзвичайно цікавий навіть для дорослих (вчителів). Далі сервіс формує унікальне посилання для приєднання учнів до проєкту. 

 

Починаючи роботу, вам потрібно обрати для якого класу та дисципліни ви плануєте створювати комікси. Можливо обрати відразу декілька. Просто натисніть на відповідні місця на інтерактивній дошці

Переходимо до безпосереднього створення коміксу. На екрані інтерактивної дошки відкрийте робочу область. Спочатку сервіс запропонує вам обрати локацію, у якій буде відбуватися подія.  Хоч сервіс і платний та все ж є безкоштовні функції та зображення. На наш погляд цього достатньо для побудови повноцінного коміксу.

Після цього оберіть дійових осіб для свого коміксу. Для них також можна обрати стать одяг позу та навіть ракурс зображення. 

Окремою вкладкою винесений текст, тобто діалоги. Адже це найважливіша частина будь-якого коміксу. Експериментуйте, на інтерактивній дошці дуже легко оцінити результати та внести правки.

Готовий проект можна завантажити, роздрукувати або поділитися ним у соціальних мережах. 

Такий комікс можна розробити для будь-якого уроку. Навіть закони фізики та теореми геометрії чи алгебри можна відтворити у формі коміксу, який буде цікавим не тільки для молодших школярів, а навіть і для випускників. 

До того ж, створювати комікс можна в ході уроку. Тобто вивчений матеріал одразу ж і повторюється, а з роздруківок можна створити вже свій підручник та використовувати його для наступних класів. 

Цей сервіс входить до комплекту програмного забезпечення “Intboard Простір”. Це безкоштовне програмне забезпечення надається у комплекті з інтерактивними дошками та інтерактивними панелями INTBOARD®

Хочете отримати потрібний інструмент для вчителя з розробки інтерактивних уроків? Замовляйте мультимедійне обладнання INTBOARD®.