Легке створення анімаційних інтерактивних презентацій

Діти люблять дивитися чи слухати більше ніж читати. За допомогою сучасних технік та техногогій вчителі можуть зробити свої уроки більш яскравими та зрозумілими. Зацікавити учнів з першої хвилини уроку. Давайте зараз розглянемо одну із таких технік.

Скрайбінг – спосіб донести інформацію через ілюстрування ключових моментів. Тобто, вчитель може супроводжувати свій урок малюнками та текстом, в якому описані ключові поняття.

Є різні способи роботи з цією технікою: одні прості та примітивні, інші складні та трудомісткі, а є універсальні — це використання спеціального програмного забезпечення.

PowToon – один з прикладів такого сервісу, з яким вам розібратися допоможе компанія Intboard.

Для початку роботи потрібно зареєструватися в програмі, якщо у вас є акаунт в Google, Facebook чи Linkedin, це займе пару секунд та кліків. Хоч сам інтерфейс програми на англійській мові, ви можете скористатися браузером Google Chrom з функцією перекладу тексту на потрібну мову.

Сервіс передбачає декілька режимів роботи – work (для бізнес презентацій), 4edu (для освітян), personal (для власного користування).

Нас цікавить вкладка для освіти.

Програмою передбачено створення власної презентації, використання готового шаблону або ж комбінований – самому редагувати шаблон, відповідно до цілей уроку. Навіть коли ви завантажили презентацію безпосередньо на уроці, її можна коригувати на мультимедійній панелі. Це може робити як сам вчитель так і учні.

Є можливість додавати окремі графічні елементи, ефекти, надписи та навіть звуки і музику.

Створення презентації починається з обрання сцени, тобто ситуації чи ключового питання вашого уроку. З цього слайду починається ваша презентація. Хоч він є шаблонним, але функція редагування достуна. Прямо на інтерактивній дошці можна додавати картинки, текст, анімацію та розміщати всі об’єкти на власний розсуд. В програмі доступні анімовані зображення, а також супроводжувати презентацію звуками. Надано досить широкий вибір стандартних мелодій. Також можливо завантажити власні. Звукові замітки – досить цікава та нова ідея. Учень може натиснути на будь-який об’єкт на мультимедійній дошці та отримати підказку записану  вчителем. За допомогою даного сервісу вчитель може навіть провести контрольну роботу чи будь-яке інше тестування.

Достатньо просто підготувати шаблон і викликати учнів до мультибоарду (одночасно може працювати до 5 учнів) де вони відповідатимуть, шляхом додавання графічних об’єктів чи тексту в слайд. Набір відповідей також можна підготувати заздалегідь, а учням пропонувати вибрати один із варіантів.

Будь-який об’єкт можна зробити як посилання і на інтерактивній дошці відкриватимуться відповідні сайти. Це дасть додатковий інформаційний супровід.

Що стосується готових шаблонів, їх також можливо коригувати під власні потреби і тематику. Видаляти те, що вам не потрібно чи навпаки додавати потрібні дані.

В програмі надана можливість платного та безкоштовного користування і проведена порівнююча характеристика режимів користування. Як на мене, то навіть безкоштовна версія надає хороший набір функцій для створення цікавого уроку.

 

Всі ваші проекти зберігаються в особистому кабінеті, в будь-який момент часу є можливість редагувати вашу презентацію. Створеною презентацією також можна поділитися з колегами в соціальній мережі Facebook або конветрувати в потрібний формат та роздрукувати. Її можна використати і учням, в якості додаткового матеріалу.

 

Вчитель в будь-який момент може увійти в особистий кабінет та використати вже створену презентацію або ж за допомогою інтерактивної дошки прямо в процесі заняття створювати нові презентації.

Такий вид роботи зробить урок цікавим та більш інформативним. Найголовніше, що до навчального процесу легше залучити школярів. Інтерактивна презентація викликає більший інтерес до уроку ніж статичні зображення.

Цей сервіс додано до пакету програмного забезпечення “Intboard Простір”.