На що слід звертати увагу при виборі інтерактивної панелі

Купівля інтерактивного обладнання – складний процес, особливо, коли не дуже розумієшся в техніці. Спочатку потрібно визначитись вам потрібна інтерактивна дошка чи панель. Якщо сенсорна панель, то читайте далі уважно. Наші спеціалісти розказали, на які характеристики потрібно звертати увагу при виборі та чому ціна на інтерактивні панелі так відрізняється. 

Інтерактивна панель – це великий сенсорний екран працює під управлінням операційної системи Android з можливістю підключення через спеціальний роз’єм OPS PC на базі операційної системи Windows. Тому вартість інтерактивної панелі в основному залежить від застосовуваної сенсорної технології і характеристик екрану тобто LCD матриці. 

За технологією інтерактивні панелі діляться на панелі з ємнісною технологією (аналогічно тій що використовується в планшетах або смартфонах) і панелі з інфрачервоною технологією. По периметру панелі з інфрачервоною технологією присутній рамка з інфрачервоними датчиками які відстежують торкання. 

Ємнісна технологія менш поширена і дорожча тому на даний момент на ринку практично відсутні інтерактивні панелі з даною технологією, а представлені моделі відрізняються дуже високою вартістю, основна маса представлених на ринку України інтерактивних панелей мають інфрачервону технологію, а їх ціна залежить в основному від використовуваної матриці. Нижче наведені основні параметри, які впливають на вартість матриці і відповідно кінцеву вартість інтерактивної панелі.

Розширення екрану. На цей час на ринку широко представлені інтерактивні панелі з роздільною здатністю 4К (3840х2160 пікселів), але є і «застарілі» моделі з роздільною здатністю екрану 1920 х 1080. Для великих діагоналей (від 55 дюймів і вище) краще звертати увагу на панелі з 4К ( 3840х2160 пікселів).

Яскравість. На ринку є два типи інтерактивних панелей: 

  • в яких покористуються матриці призначені для телевізорів – побутові
  • інтерактивні панелі в яких використовуються промислові матриці. 

В 1 випадку інтерактивні панелі мають яскравість екрану в межах 200 – 350 кд / м². У 2 разі яскравість становить від 400 кд / м² – для панелей призначених для внутрішнього використання та до 2000 кд / м² – призначених для зовнішнього використання. 

Залежно від того яка матриця використовується (звичайна для ТВ або промислова) залежить вартість інтерактивної панелі. У найдешевших панелях використовуються побутові матриці, призначені для звичайних ТВ.

TE-TL

Режим роботи. Звичайні телевізори розраховані на роботи близько 6 годин на добу після чого їх рекомендується вимикати, відповідно і інтерактивні панелі з такою матрицею не розраховані на роботу протягом повноцінного робочого дня протягом 8 і більше годин. Звичайно ніхто не буде говорити про те, що інтерактивну панель з дешевою ТВ матрицею необхідно відключати. Просто в кінцевому підсумку вона набагато швидше вийде з ладу. Інтерактивні панелі з промислової LCD матрицею розраховані на набагато більш тривалий час роботи 10-12 годин в день безперервної роботи, а промислові панелі які використовуються в зовнішній рекламі взагалі розраховані на роботу в режимі 24/7 тобто цілодобово.

Стійкість до вигоряння матриці. Наявність статичної картинки тривалий час вкрай негативно для інтерактивних панелей зі звичайними матрицями, які призначені для ТВ. Але для процесу навчання наявність статичної картинки на екрані – стандартна ситуація, наприклад викладач підготував конспект уроку і відкривши його тривалий час пояснює матеріал. Наявність статичної картинки може привести до деградації рідких кристалів і появи артефактів, які залишаються на екрані навіть при відсутності зображення. Відбувається це тому що постійно закриті кристали на матриці, що блокують проходить через неї світло, дуже сильно гріються. У разі побутових телевізорів, компоненти, з яких складаються рідкі кристали менш витривалі до постійних навантажень. Інтерактивні панелі з промислової матрицею позбавлені даного недоліку і набагато краще підходять для демонстрації статичної картинки.

Звук. У дешевих інтерактивних панелях можуть використовуватися динаміки з малою вихідною потужністю, яких буде недостатньо для звукового супроводу в аудиторії. Для класу або аудиторії необхідні динаміки з повною вихідною потужністю від 20 Вт і вище.

Тільки покупець має вирішувати – заощадити кошти та втратити якість чи навпаки. Перед тим як зробити вибір, згадайте, як ви обираєте взуття.

Щоб замовити інтерактивну панель, якість якої підтверджена сертифікатами та досвідом багатьох клієнтів, тисніть на кнопку нижче.