Настільні ігри. Альтернативний спосіб навчання

В системі освіти існує безліч підходів та практик навчання дітей. Однак, більшість з них застарілі і не викликають потрібний інтерес у школярів. По-перше, жодна, навіть ідеальна, методика не буде з однаковою точністю працювати на 100% школярів. Та й сучасні діти не своїми інтересами не дуже схожі на тих, якими були ми. От вчителям й доводиться постійно розвиватися та шукати нові інструменти для зацікавлення малечі. Дорослим потрібно адаптуватися під світогляд дітей ще в садочку щоб розуміти якими словами та інструментами донести потрібні знання.

Широкого розповсюдження набула Раджіо-педагогіка. Це комплексний підхід до виховання та навчання дітей ще в садочку. Сьогодні ми не будемо її детально розглядати, якщо у вас з’явиться бажання, пишіть в коментарях і команда INTBOARD™ допоможе вам розібратися з цією темою.

Давайте подумаємо, що більше всього зацікавлює дітей молодшого віку, тих, що зараз ходять в садочок. В такому віці найцікавіші для них ігри, а точніше, будь що тільки в ігровій формі.

На нашій сторінці в Facebook ми регулярно розповідаємо про навчання в ігровій формі. Остання цікава публікація була про ігри з різнокольоровими кришечками.

Ми всі розуміємо, що інтернет, гаджети та інтерактивне обладнання тісно та надовго увійшли в наше життя. Зараз важливо дітей навчити розумно використовувати ці можливості і не перетворювати все в забаву.  

Настільні ігри та різноманітні інтернет “розвивалки” дітьми сприймаються дуже гарно. Якщо навчитися їх правильно використовувати на занятті, то дитина отримує потрібні знання  непомітно для себе і без зайвого стресу.

Все частіше в дитячих садочках почали встановлювати інтерактивні столи. Вони надають вчителям більше можливостей для пошуку гарного освітнього матеріалу. Ці пристрої дають абсолютно однакові можливості для дітей по всій Україні. Не важливо, живете ви у великому місті, містечку чи селі, важливо просто мати доступ до інтернету. Не обов’язково високошвидкісного, навіть звичайного, мобільного інтернету буде досить щоб провести заняття.

Доречі, компанія  INTBOARD™ планує розширити свій асортимент інтерактивного обладнання, незабаром у нас з’являються і інтерактивні дитячі столи.

Якщо вас цікавить таке обладнання надішліть на пошту kreosynerzhy@gmail.com фразу: “Цікавлять інтерактивні столи” і у відповідь отримаєте повну характеристику обладнання.

Чим корисні настільні ігри та розвиваючі додатки в інтернеті.

Найочевидніша відповідь – вони привчають дітей думати та аналізувати. Не мало важливим є те, що вони привчають дитину до командної роботи. Якщо мова йде про ігри в дитячому садочку, то діти швидше соціалізуються та знаходять спільну мову з однолітками. Але ж і з батьками можна грати в такі ігри. Вон налагоджують комунікацію, розуміння та довірливі стосунки. Батьки, які з дитинства привчили свою дитину до культури спільного дозвілля, не мають проблем з дітьми і у підлітковому віці.

Це не так вже й складно, витратити декілька хвилин на пошук корисної гри в інтернеті та погратися з власною дитиною. Навіть 15 хвилин в день дасть вам можливість налагодити гарний зв’язок з дитиною. До того ж, невимушена гра дитини з дорослими дозволить опанувати знання, що не вдається здобути сидячи за партою.

На даний момент існує величезна кількість цікавих і корисних настільних ігор, спрямованих на різні сфери освіти. Це відмінні помічники для психологів, логопедів, викладачів іноземних мов. Безліч настільних ігор допоможе дітям вивчити такі шкільні предмети, як географія, історія, біологія, алгебра і геометрія. І все це відбувається само собою, без примусу і зубріння.

При виборі настільної гри обов’язково потрібно продумати варіанти взаємодії з дитиною. Якщо в голову не приходить нічого, крім правил з коробки, то з великою часткою ймовірності ця гра не стане однією з улюблених. Загалом, немає «ідеальної» гри для кожного віку. Є різноманітність підходів, знаючи які, можна успішно використовувати настільні ігри під час навчання.

Звісно, простіше використати фабричні настільні ігри, але їх можна зробити і самим. До процесу створення долучіть дітей. Вони точно підскажуть вам десятки цікавих ідей для реалізації. Завдання вихователів та батьків, уміло замаскувати навчальний матеріал під звичайну гру.