Навчимося наочно розкладати інформацію “по поличкам”

Всі ми перебуваємо у безперервному потоці інформації, яку дуже часто потрібно запам’ятовувати. Особливо знайома ця тема школярам та студентам. Хоч інтернет, інтерактивне обладнання та ще купа різноманітних гаджетів спрощують це завдання, та не вирішують його повністю.

Думаю, кожен з нас хоч раз та чув про інтелект-карти.

Інтелект карта, або карти мислення (mind-maps) – це відображення на папері ефективного способу думати, запам’ятовувати, згадувати, вирішувати творчі завдання, а також можливість уявити та наочно висловити свої внутрішні процеси обробки інформації, вносити до них зміни, удосконалювати.

Якщо розробляти її самотужки, то можна допустити безліч неточностей і самому себе ще більше заплутати. Вам на допомогу поспішає команда INTBOARD™. Спробуємо всі разом зрозуміти навіщо вони потрібні, на що звертати увагу при створенні та якими інтерактивними сервісами можна при цьому користуватися.

Отже, створення інтелект-карти – це процес складний, тому ми вирішили розділити його на кроки.

 • Чітко визначте основну тему чи проблему – вона й буде центральним елементом вашої карти. Не записуйте її словами, доберіть яскравий графічний образ, що асоціюється з обраною тематикою.
 • Від центру виведіть кілька гілок, кожну з яких позначте ключовими словами, назвами розділів, які пов’язані з основною темою. Форма гілок – прямі чи хвилясті – значення не має.
 • Від кожної з основних гілок будуть відходити додаткові гілки 2-го, 3-го рівнів. Бажано, щоб вони були меншими та тоншими від основних.
 • Дотримуйтеся радіальної структури. Гілок та відгалужень може бути стільки, скільки вам потрібно, але пам’ятайте про ієрархію: найважливіші поняття мають розташовуватись ближче до центру, а менш значущі – подалі.
 • Аби не заплутатися, нумеруйте гілки, використовуйте різні кольори для окремих зон та різні стилі малювання.
 • Чим більше кольорів буде використано, тим краще.
 • Пов’язані інформаційні блоки краще поєднувати, виділяючи однаковим кольором чи фоном.
 • Не треба розписувати кожне поняття, намагайтеся використовувати ключові слова чи взагалі символічні зображення. Так ви зможете запам’ятати основну інформацію швидше та легше.
 • Довжина ліній має приблизно дорівнювати довжині слова.
 • Пишіть друкованими літерами, змінюючи їх розмір у залежності від важливості поняття.
 • Організуйте простір так, щоб не залишати порожнього місця та не розміщувати гілки занадто щільно.
 • Намагайтесь залишити декілька гілок пустими. З часом вам знадобиться доповнити вашу карту, хороші думки приходять з часом.

З нюансами в створенні інтелект-карти ми познайомилися, тепер давайте розглянемо інтерактивний сервіс для їх створення. Фахівці INTBOARD™ радять використати Bubble. Цей сервіс можна використовувати як в безкоштовному режимі, так і в платному. А також ним можна користуватися навіть не зареєструвавшись (але буде доступним не весь функціонал).

Процедура реєстрації дуже проста та займе хвилину часу. Після цього відкриється робоче поле, одразу можна легко змінити його базовий колір, тобто фон. на більш підходящий. На робочій області розміщений тільки головний елемент і далі вже повністю починається робота вчителя та учнів.

За порадами, які описані вище, потрібно робочу область інтерактивної дошки розділити на потрібну кількість сегментів і будувати окремо кожну гілку. Сервіс володіє гарним функціональним набором по роботі з текстом та графічними об’єктами. Нашим спеціалістам дуже сподобалося, що сервіс передбачає безліч можливостей для імпортування зображення, а також його можна роздрукувати безпосередньо з програми і не потрібно перед цим нічого скачувати. А також можна поділитися розробленою інтелект-картою у соц.мережах. Що особливо зручно коли на уроці використовується інтерактивна дошка.

Даний сервіс, як і всі попередні буде додано до програмного комплексу “Intboard Простір”. Ним зможуть користуватися всі власники інтерактивного обладнання INTBOARD™ . Щоб детально ознайомитися з асортиментом інтерактивних панелей та дошок (найширший в Україні) відвідайте наш сайт.

Для особливо уважних читачів пропонуємо промо-код В4121O. Якщо ви хочете купити інтерактивну дошку чи панель, телефонуйте за вказаними на сайті номерами та отримайте подарунок.