Непосидючих зацікавити просто – мультисенсорне навчання

Всі вчителі ламають голову, як зацікавити учнів на уроці, мотивувати їх отримувати нові знання та ще й так, щоб дитина отримала задоволення навіть від 6 уроку. Вирішити це, надзвичайно складне, завдання допоможе мультисенсорне навчання. 

Мультисенсорне навчання – це техніка, яка одночасно задіює усі канали сприйняття: нюх, дотик, зір та слух (а також смак). У такий спосіб діти швидко сприймають і аналізують інформацію. Охоче беруть участь в інтерактивній частині уроку. Практичне відчуття набагато дієвіше за звичайну теорію, до того ж, воно допомагає швидко вчити і запам’ятовувати матеріал.

Чим це корисно для дітей? 

Вони не втомлюються. Зачасто важка для розуміння тема викликає в учнів нудьгу, вони відволікаються та починають розмовляти, а концентрація уваги різко знижується. Особливо це характерно для останніх уроків. Крім того, учні по-справжньому зацікавлюються новою інформацією, вони вмотивовані до експериментів і нових досліджень, а виконання завдань стає для них більше розвагою, ніж навчанням. Такий ефект можна спостерігати на STEM уроках.

Також мультисенсорне навчання допоможе тим дітям, які не можуть повноцінно сприймати інформацію дітям з вадами слуху чи зору – це дислексія, дисграфія чи диспраксія. Тим не менше, цей метод не варто застосовувати часто, адже звикання до подібної інтегрованості знову призведе до розсіяної уваги.

Мультисенсорне навчання добре поєднує різні дисципліни. На уроці географії можна вчити іноземні мови. Хоча б здобути якийсь невеликий словниковий запас. 

Після вивчення особливостей певної країни запропонуйте учням заплющити очі, уявити, що вони знаходяться у якомусь визначному місці цієї держави. Запитайте, що вони чують, які запахи та емоції відчувають. Поцікавтеся, чи спекотно їм, чи холодно? Які кольори асоціюються з цією країною, яка вона на дотик? Учні можуть розповідати рідною чи іноземною мовами. Це завдання надзвичайно захопливе та цікаве! А ще ефективно розвиває креативне мислення!

Трудове навчання добре поєднувати з геометрією та біологією.

Гарним прикладом мультисенсорного навчання географії для дітей молодшого шкільного та дошкільного віку стане інтерактивний глобус. Окрім яскравих та цікавих зображень на глобусі та в додатку, дитина отримує важливі знання. Навчання проходить настільки цікаво, що дитина не задумується, що це урок.

Замовляйте це диво інтерактивного навчання за номерами – (067) 761-70-87, (050) 436-37-67.

Мультисенсорна освіта фактично є базою для інтегрованого навчання. Вона допомагає ефективно справлятися з великим об’ємом роботи, правильно аналізувати його і запам’ятовувати найважливіше.

Повернемось до STEM-освіти. Адже вона є одним з найяскравіших прикладів мультисенсорного навчання. 

Для молодших класів добре підійдуть не складні досліди, вирізки з картону та поробки з сірників. От зі старшими, особливо випускними, класами складніше. Щоб зацікавити цих дітей потрібно прикласти чимало зусиль і знань.

Ідеальним варіантом для мультисенсорного навчання стане друк моделей на 3D принтері. 

Ще недавно технології 3D друку здавалися недосяжними та коштували дуже дорого. Зараз все змінилося. Навіть звичайна школа може дозволити собі купити принтер і друкувати моделі на практичних роботах. 

Для розробки моделі потрібно уміти працювати в спеціалізованих програмах, тому радимо працювати зі старшокласниками. Їм буде цікаво, як працювати над моделлю, так і спостерігати за процесом друку їхньої роботи. 

Зовсім скоро в асортименті товарів NEOR™ з’являться 3D принтери. Ось такий вигляд вони будуть мати. Найменший Junior добре підійде для шкіл та домашнього використання.

3д принтери Neor

Щоб отримати детальну інформацію про технології  3D друку та детально ознайомитися з характеристиками товару, залишайте заявку.