Інтерактивна вікторина. Весело та пізнавально

Навчальний процес насичений матеріалом для вивчення. В кожному уроці є інформація, яку школяру потрібно вивчити, а вчителю перевірити рівень засвоєння теми. З появою інтерактивної дошки вчитель має значно ширший асортимент інструментів для проведення уроку та перевірки знань.

Команда INTBOARD™ підготувала для вас огляд нового інтерактивного сервісу, який буде додано до “Intboard Простір”.

Можу точно сказати, що кожен вчитель задає собі питання: “Як провести перевірку знань учнів максимально інформативно і без витрати кількох годин на перевірку відповідей?”.

Зрозуміло, що кожен вчитель втомлюється за час уроку, а потім контрольні роботи, які потрібно перевірити. Часто вони не встигають зробити все за робочий день і доводиться брати роботи додому. Від цього страждає особисте життя.

Ясно, що кожна людина хоче щоб робота залишалася на роботі.

Наші спеціалісти регулярно публікують огляд інтерактивних сервісів, які значно спрощують процес підготовки та проведення уроку.

Сьогодні ми вирішили присвятити цю статтю сервісу для проведення вікторин. Цікавий та швидкий метод перевірки знань. Добре те, що вчитель самостійно може обрати скільки та які питання задавати, а також учнів, що відповідатимуть біля інтерактивної дошки. Відкрию вам ще одну таємницю, в цьому сервісі можна виділити час для відповіді на кожне питання.

Що ж, почнемо детальне знайомство з інтерактивним сервісом Trivently.

За замовчуванням, інтерфейс сервісу англійською, та в правому верхньому кутку є випадаючий список для вибору мови, але на жаль українська мова там відсутня. В цьому випадку нам на допомогу знову приходить браузер з автоматичним переводом тексту.

reestratsiy

Починаємо, як завжди, з реєстрації. Після цього на вказану електронну пошту прийде лист із підтвердженням. Перейдіть за посиланням та починайте працювати. Цікава особливість є у цього сервісу – вчителі можуть користуватися ним безкоштовно. Потрібно лише коректно заповнити форму.

Починаємо роботу з вікторинами. У вас є вибір, скористатися вже готовим матеріалом чи створити власну вікторину.

Для зручності усі готові вікторини розподілені за дисциплінами.

Вчителю не потрібно серед загального списку вибрати потрібне завдання. Але деякі вкладки поки порожні. Давайте розберемося звідки з’явилися ці готові роботи. Такі ж вчителі, коли розроблювали власну вікторину у налаштуваннях обрали пункт “Зробити доступним”. Таким чином, робота потрапляє у загальну бібліотеку сервісу, де кожен може нею скористатися. Тобто, ви допомагаєте один одному зробити свій урок цікавішим.

З розробкою розібралися, тепер потрібно долучити учнів до виконання завдань. Звісно, можна відкрити сервіс і щоб учні по черзі виходили до інтерактивної дошки та виконували завдання. А можна вчинити по-іншому.

Коли запускаєте вікторину, з’являється ось таке вікно де розміщене посилання та QR-код для долучення до вікторини. Що це дає вчителю? Кожен учень підключається із власного телефону і самостійно виконує завдання. Вчитель лише слідкує за відповідями і робить висновок про складнощі у вивченні теми.

Погодьтесь, такий метод проведення тестування економить час та збільшує ефективність роботи над проблемними моментами.

Тепер розглянемо процес самостійного створення вікторини. Всі налаштування прості і зрозумілі. Якщо ви заздалегідь підготували список питань, то перевести їх в інтерактивну форму займе лише декілька хвилин. Це можна зробити під час уроку, поки учні повторюють матеріал ви на інтерактивній дошці сконструювали вікторину. Вам потрібно записати питання та внести варіанти відповідей. Ви самі обираєте час на відповідь та визначаєте зробити вікторину загальнодоступною чи зберегти її лише для особистого використання.  За замовчуванням встановлено, що ви бажаєте зробити вікторину загальнодоступною, щоб це змінити просто приберіть позначку у відповідному вікні.

Всі ваші вікторини зберігаються в особистому кабінеті і доступні в будь-який момент часу.

Тільки подумайте, скільки часу ви зекономите на перевірці. Його можна присвятити більш глибокому вивченню складних тем.

Цей сервіс було додано до програмного комплексу “Intboard Простір”.