Інтерактивний сервіс перевірки правопису

Шановні вчителі, хоч зараз і канікули, все ж пропонуємо згадати скільки часу ви витрачаєте на перевірку учнівських творів. Якщо ми скажемо, що цю роботу можна виконати за годину-дві, повірите?

Навіть якщо ваша відповідь незадовільна, спеціалісти INTBOARD™ готові відкрити вам таємницю як це зробити. 

В цьому вам допоможе інтерактивний сервіс LanguageTool.

Працювати з ним надзвичайно просто та зрозуміла, адже серед 13 мов є й українська. Цей інтерактивний сервіс може перевіряти тексти на 28 мовах. Перевіряти граматику та пунктуацію можуть як вчителі української так і іноземних мов. 

Зручність даного сервісу полягає ще й в тому, що можна встановити відповідний плагін у ваш браузер. Що це дає? Увесь текст, який ви друкуєте на вкладках браузера буде перевірятися на помилки. Навіть, коли ви сплутаєте літери місцями, сервіс дасть вам про це знати.

В процесі уроку діти пишуть відповіді на інтерактивній дошці й відразу ж бачать помилку. Окрім того, що помилка виявляється одразу, то сервіс відразу повідомляє суть самої помилки та пропонує варіант для заміни даного слова, якщо помилка орфографічна. Таким чином діти відразу проходять матеріал уроку, повторюють правила та працюють над власними помилками. З цим сервісом інтерактивна дошка виконує функцію контролю та водночас стає збіркою правил з правопису.

Перейдім до безпосередньої перевірки тексту. В сервісі передбачено три режими (в залежності від розміру тексту). В безкоштовному режимі є можливість перевіряти до 20 000 символів. На нашу думку, цього достатньо.

Сама перевірка займає не більше хвилини часу. В залежності від типу помилки (лексична, пунктуаційна чи орфографічна), слово підсвічується відповідним кольором. При наведенні курсором на виділення, ресурс пропонує більш влучні варіанти заміни.

А ще присутній пункт “Пояснити”. Коли натиснути на нього на інтерактивній дошці відкривається нова сторінка з детальним описом помилки, правилом за яким потрібно її виправити, а також можливими варіантами заміни. Запустіть цей сервіс на інтерактивній дошці та ви отримаєте багатофункціонального помічника для роботи. Перевіряйте не тільки дитячу роботу, а й власний текст. Всі прекрасно розуміють, що після робочого дня можна не помітити навіть елементарну помилку. А багато з вчителів ведуть власний блог, пишуть статті та інші текстові роботи. То чому б не скористатися таким сервісом. Вам не доведеться самостійно вчитуватися в текст та декілька разів перевіряти написане. 

Звісно, сервіс ідеально підходить, коли діти або здають твори в електронному вигляді або виконують завдання безпосередньо на інтерактивній дошці. 

Як же вирішити ситуацію, коли твір написаний в зошиті? Тут вам в пригоді стане документ-камера або звичайний сканер. Навіть в процесі уроку проскануйте учнівські зошити і їх можна відразу повертати. Ці маніпуляції не значним чином вплинуть на хід уроку. Зате у вчителя буде робота учня в електронному вигляді, далі потрібно її розпізнати за допомогою спеціальної програми та перевірити за допомогою інтерактивного сервісу. 

Розуміємо, що коли читаєте всю послідовність дій, то здається це надзвичайно довго та складно. Насправді це не так. Просканувати навіть три листи зошита займе хвилину часу. Не важливо, користуєтесь ви документ-камерою чи сканером. Розпізнати текст до 5 хвилин, в залежності від програмного забезпечення, яке використовуєте. Перевірити текст до 20 000 символів хвилина.

Звичайно, залишаться слова, які нерозбірливо написані. Але вам з ними доведеться засидітися будь-якому разі. Та й інформацію краще зберігати в електронному вигляді, принаймні займає менше місця. Деякі вчителі вже зараз практикують, що великі текстові завдання учні роблять в електронному вигляді.

Окрім онлайн перевірки тексту, сервіс дозволяє встановити додаток, що буде перевіряти написане в Google Docs, а також завантажити додаток для перевірки будь-яких текстових файлів на вашому комп’ютері й навіть телефоні. Таким чином, сервіс унеможливлює помилки навіть в особистих повідомленнях. Хіба, що ви спеціально їх залишите.

Ось про такий чудовий інтерактивний сервіс вам сьогодні розповіли спеціалісти INTBOARD™. Він входить до комплексу “Intboard Простір”.

Бажаєте отримати доступ до 42 інтерактивних сервісів для розробки уроків, купуйте інтерактивне обладнання INTBOARD™. Окрім інтерактивної дошки чи інтерактивної панелі ви безкоштовно отримаєте програмний комплекс “Intboard Простір” та доставляння обладнання до дверей вашої школи.