Переваги використання інтерактивних дошок у школі

Інтерактивні дошки принесли суттєві покращення в галузі освіти шляхом спрощення навчальних процесів. Ця технологія інтегрована в усі рівні навчання, включаючи початкову школу, середню школу та вищі навчальні заклади. Хоча технологія існує вже понад два десятиліття, її використання лише за останні кілька років зросло в десятки разів. На це вплинула реформа освіти в Україні. Використання інтерактивних дошок в класі впливає як на студент і викладач позитивно. Нижче розглядаються деякі переваги інтеграції інтерактивних дошок у навчальний процес.

Основні переваги інтерактивних дошок у класі:

UT-TBI82S

 

  •  Робить взаємодію з навчальним матеріалом більш зручною.

Однією з найбільших переваг використання інтерактивних дошок у класі є те, що вона дозволяє учням зберігати уроки для подальшого відтворення або перегляду. Функції  дошки надають вчителю можливість ділитися екранними, текстовими, аудіо- та відеофайлами з учнями в режимі реального часу. Школярі також можуть записати повні уроки та поділитися ними з друзями, які не змогли бути присутніми на занятті. Такі уроки забезпечують детальніше та простіше розуміння складних моментів. Адже вчитель може скомпонувати в один урок не тільки текст та зображення з підручника, а ще й відео, власну інфографіку та посилання на ресурси в інтернеті. Це призведе до кращого розуміння, швидшого навчання та підвищення продуктивності.

  • Полегшує вчителям підготовку до уроку

За допомогою інтерактивної дошки вчитель може заздалегідь легко сформувати та спланувати урок. Він може скласти графік виконання конкретних навчальних завдань, таких як маркування частин малюнка та співставлення слів із відповідним значенням. Учні можуть зрозуміти, як впоратися із завданнями досить швидко, оскільки зображення відображаються прямо перед ними. Використовуючи інтерактивну дошку, вчителі мають більше часу, щоб донести потрібні знання.

  • Робить процес навчання більш веселим

Часи дошок з крейдою або дошок з фломастерами вже давно минули. З інтерактивною технологією на уроці, кожен учень буде прагнути розвивати свої навички та вміння. Це допоможе підштовхнути учнів до участі у навчальному процесі. Зображення та презентації відтворюються в повноекранному режимі, а також підвищують інтерес інтерактивні можливості дошки. Учні в такому навчальному середовищі вважатимуть висвітлення навчальних програм більш веселим, і більшість із них не пропустять уроки.

  • Підвищує рівень взаємодії між вчителями та учнями

Замість того, щоб робити нудну одноманітну презентацію, вчитель може використовувати інтерактивну дошку, залучивши кожного учня до цього. Цей процес легко організувати за допомогою інтерактивних сервісів. Не зважаючи з якої дисципліни проходить робота, учні відзначать, що урок цікавіший, коли поєднуються текст, зображення, відео та аудіофайли. Наприклад, вчитель може відтворити аудіофайл, щоб продемонструвати вимову слова, що зображено на дошці. Використання відео у навчанні також може змусити учнів задуматися за межами звичайного напрямку ведення уроку. Це викликає творчу та свіжу перспективу до навчання, що може спонукати до того, щоб учні внесли свій внесок і продемонстрували свої заняття на заняттях. Зрештою, уроки будуть більш яскравими, захоплюючими та, звичайно, більш продуктивними.

  • Дозволяє учням з обмеженими можливостями вчитися краще

Кожен учень сприймає навчанням по-різному. Деякі є хорошими слухачами (здатні краще вчитися за допомогою аудіо), інші – чудові візуали. Тому включення тексту, зображень, аудіо та відео у презентацію дозволяє всім, у тому числі дітям з особливими потребами, насолоджуватися уроком. Ще одна перевага використання інтерактивної дошки в класі полягає в тому, що вона допомагає учням з порушеннями слуху скористатися зоровою пам’яттю. Ті, хто не може бачити частково або повністю, також можуть дізнатися більше про певну тему за допомогою аудіо-презентації. Отже, використання інтерактивних дошок забезпечує достатнє задоволення навчальних потреб кожного школяра.

  • Приносить зручність та гнучкість у навчання

В сучасних реаліях, тобто карантин та дистанційне навчання, це питання стає особливо актуальним. Зараз дуже потрібні системи відеоконференцій. Всі школи перейшли на варіанти електронного навчання у своїй навчальній програмі. Це означає, що учні можуть відвідувати заняття з будь-якого місця в будь-який час. В “Intboard Простір” включені інтерактивні сервіси для проведення онлайн-занять у режимі реального часу з учнями. Це програмне забезпечення безкоштовно додається до інтерактивних дошок Intboard. Воно дозволяє вчителям безкоштовно розробляти уроки та  ділитися ними під час відеоконференції. За допомогою “Intboard Простір” учень може охопити весь навчальний план на заданий термін чи семестр, не покидаючи будинку.

Intboard Простір

  • Заощаджує кошти на додаткових навчальних матеріалах

Інтерактивні дошки не потребують жодного додаткового елементу (крейда, маркер). Все, що потрібно – це проєктор та ноутбук. У більшості сучасних аудиторій включений Wi-Fi, тому не потрібно турбуватися про підключення до Інтернету. Для учнів навіть не потрібно робити замітки, оскільки презентацію можна зберегти для подальшого відтворення та перегляду. Завдання класу та списки ефективності учнів можуть бути просто відображені на дошці. Це збільшує зручність оцінювання школярів та оприлюднення їх результатів. У перспективі школа заощадить більше грошей, покращуючи умови навчання. 

Переваг інтерактивних дошок у класі настільки багато, що жоден навчальний заклад не може дозволити собі ігнорувати. Крім збільшення зручності та гнучкості в навчанні, використання інтерактивних дошок збільшує залучення вчителя та учнів та підвищує ефективність роботи в довгостроковій перспективі. Ці дошки не тільки стимулюють навчання, але й заощадять на навчальних матеріалах та надихнуть на продуктивність.

Переконайтесь на власному досвіді у описаних вище перевагах інтерактивної дошки. Замовляйте прямо зараз