Покоління Альфа. Як вчити дітей, які не можуть зосередитись

Відповідно до теорії поколінь Вільяма Штрауса і Ніла Хоува, на зміну поколінню «Z» прийде нове – покоління «Альфа». До нього відносяться всі ті, хто народився після 2010 року. Покоління «Альфа» ще називають «дітьми смартфонів», Google babies і поколінням дзен.

Якщо покоління Z (народжені 1982-2004) формувалося на межі впровадження цифрових технологій в повсякденне життя, то для покоління «Альфа» гаджети вже не є новинкою, а віртуальний світ не відрізняється від реального. Покоління «Альфа» сприймає цифрову інформацію на такому ж рівні, як і в реальному житті. Відстань перестає для них мати те значення, яке ще мало для їхніх батьків – нове покоління не відчуватиме залежності від конкретного місця, наприклад місця народження, а буде більш прив’язане до людей і стосунків.

Попит на вищу освіту зменшиться

В останні роки відзначається тенденція зменшення попиту на вищу освіту. Але, спираючись на прогнози соціологів, вже до 2030 року зникне 40% професій, які зараз існують у світі. Відповідно, закриються деякі освітні напрямки і збільшиться попит на інтуїтивну освіту. Для того, щоб відповідати тенденціям, які будуть продовжувати стрімко змінюватися, за одне життя людина буде вивчати не одну, а кілька професій. Навіть поколінню «Альфа» буде необхідно вчитися знаходити нові навички, на вивчення яких у людей буде не більше 4 років. Таким чином, багато університетів переживуть трансформацію. Покоління А зможе здобувати освіту вже з самого юного віку, оскільки технології сприятимуть інтеграції дітей до навчання.

Віртуальна реальність

Як захопити увагу покоління, народженого з гаджетом в руці?

Сьогоднішні школярі так звикли до постійних стимулів від смартфонів та інтернету, що на звичайних шкільних заняттях не можуть зосередитися.

Покоління Z (10-24 років) та Альфа (0-9 років) народилися у світі, в якому алгоритми постійно змушують їх натискати, скролити і свайпати з шаленою швидкістю.

Тепер непросте завдання постало й перед викладачами.

Як пристосувати традиційну навчальну програму до учнів, вихованих технологіями, і якою буде ціна компромісу з традиційною освітою?

Уроки майбутнього

Тепер, коли більшість учнів не можуть довго утримувати увагу, вчителі почали ділити матеріал лекції на уривки. Проводити урок з використанням сенсорної панелі, застосовувати інтерактивні сервіси та відео. 

“До стандартної шкільної програми треба вносити речі, які є зрозумілими і важливими для сучасних учнів. Якщо ви зможете їм пояснити, як урок стосується їхнього життя тут і зараз, ви здобудете їхню увагу”, – пояснює фахівець.

Лише працюючи з дітьми так, щоб вони активно проявляли свою фантазію, постійно створювали щось нове, можна захопити їхню увагу. Це одна із причин поширення STEM-освіти та впровадження інтерактивних технологій.

Деякі школи стандартизували перехід на цифрові платформи, як-от Google Classroom. До речі, спеціалісти INTBOARD проводили вебінар по роботі з цією платформою. Вона дозволяє учням та їхнім батькам контролювати оцінки та домашні завдання, а також вчасно побачити, де є проблеми в навчанні.

Навчити думати

Хоча технології, можливо, й руйнують деякі аспекти традиційної освіти, вони надихають учнів до самоосвіти та пробуджують цікавість.

Ми насправді недооцінюємо роль технологій в освіті сучасних дітей і можливості, які вони їм надають у навчанні.

Наприклад, вони можуть шукати відповідь самостійно, до того як вчитель встигне пояснити матеріал. Вони можуть подивитися на YouTube, як розв’язати задачу з алгебри, або прочитати в підручнику, перш ніж питати в учителя.

Все це підштовхує учнів ставити нові питання та самостійно шукати відповіді на них. Опановувати нові навички та потрібними знаннями за допомогою різноманітних додатків та інтерактивних сервісів. Спеціалісти INTBOARD регулярно публікують у блозі сайту огляд та інструкції з користування різноманітних онлайн сервісів. 

Підписуйтесь на розсилки та офіційну сторінку щоб завжди отримувати корисну інформацію.

Оскільки тепер майже кожен має доступ до будь-якої інформації, успіх більше не пов’язаний просто зі знаннями.

Натомість, величезного значення набуває здатність критично і творчо мислити, але, як не парадоксально, розвитку саме цих вмінь і заважають технології.

Народжені у цифрову добу будуть жадібно опановувати нові засоби масової інформації. І вчителям нічого не залишається, як прийняти цей факт.

Їм доведеться винаходити нові методи навчання, які не лише застосовуватимуть технології, але й зможуть дати освіту дітям, яких постійно відволікає навколишній світ.

Інтерактивна дошка – це тільки одна із частин сучасної освіти. 

Новий дизайн освітнього простору

Сьогодні всі класи в школах мають порівняно однаковий вигляд. Два чи більше рядів парт, направлених до вчительського стола та дошки. Така атмосфера налаштовує дітей на дисциплінованість, але ніяк не на креативне мислення. Інноваційні школи намагаються зробити класи просторішими для того, щоб надихати школярів на навчання. Такі школи використовують сенсорні дошки та smart-столи, на яких можна малювати, дивитися відео прямо з YouTube, грати в ігри.

Інтерактивні столи замість індивідуальних місць можуть стати чудовим рішенням «проблеми» непосидючості учня покоління Альфа.

Технології невпинно заполоняють усі сфери нашого життя, і освіта не є винятком. Насамперед до цього мають бути готовими вчителі та адміністрація навчальних закладів. Без їхньої мотивації впроваджувати інновації в освітній процес школа ризикує відбити в «альф» усю жагу до знань.

Щоб замовити інтерактивну дошку в школу, залишайте заявку. Окрім, якісного обладнання для ваших вчителів безкоштовно проведуть навчально-практичний майстер-клас та навчать користуватися інтерактивною дошкою.

Замовляйте вже зараз