Прокачайте свій мозок до можливостей комп’ютера

Попереду літні канікули, найдовші з усіх. Відпочивати звісно добре та потрібно, але ж не забувайте, що 1 вересня всім потрібно повертатися до навчання.

Саме для тих хто планує виділити частину теплої відпустки на саморозвиток команда INTBOARD™ підготувала важливий матеріал.

Якщо наш мозок – за твердженням учених – надпотужний комп’ютер, то чому ми забуваємо номери телефонів, важливі дати чи не можемо вивчити нову тему? Ні, не варто списувати все спадковість, лінь, обсяг інформації чи невдале розташування зірок. Насправді ми просто не завжди знаємо, як правильно використовувати ресурси, що має наш мозок. А для цього достатньо просто розуміти, які процеси відбуваються у нашому «персональному комп’ютері».

Прокачайте свій мозок

Головна проблема в тому, що більшість людей “візуали”, тобто краще сприймають та запам’ятовують матеріал, який бачать. Скоріш за все, спираючись саме на це в школах почали встановлювати інтерактивні дошки та інші мультимедійні панелі.  

Науково доведено, що людина за один раз здатна запам’ятати близько 2500 зображень, а точність їх подальшого відтворення становить 90%. Навіть тексти мозок сприймає, перш за все, як картинки, де кожна літера – окреме зображення. Саме тому, візуальна складова має таку важливу роль. Якщо помічаєте, що вам самим або вашим учням складно вивчити матеріал, додайте більше зображень та повторіть спробу.

Щоб полегшити сприйняття, варто пов’язувати нові теми з уже вивченими. До речі, у цьому випадку дуже зручно малювати діаграми: в центрі загальний концепт, а навколо нього – додаткові факти та деталі.

Не знаємо, вірите ви чи ні, але їжа та сон також впливають на продуктивність роботи мозку.

Недосипання може звести нанівець усі старання щось вивчити. Тому добре висипатися просто необхідно. Єдине, що дозволено, – повторити матеріал перед сном, адже відпочинок підвищує продуктивність мозку.

Їжа також здатна покращити роботу мозку та поліпшити процес навчання. Але, звісно, не будь-яка. Лікарі радять надавати перевагу продуктам, багатим на вітаміни, мікроелементи та жирні кислоти рослинного походження. Особливо важливо, щоб організм отримував достатньо магнію, фосфору, кальцію, заліза та цинку.

Тож висновок такий. Хочете більше інформації запам’ятовувати, збалансовано харчуйтеся та повноцінно відпочивайте.

В якості бонусу напередодні канікул INTBOARD™ пропонує вам фізичні вправи, які формують нейронні зв’язки. Саме ці зв’язки допомагають запам’ятовувати більше інформації.

Прокачайте свій мозок Вправа №1. Глибоко вдихніть через ніс, зігніть руки в ліктях і підніміть пальці на рівень очей. Ваші долоні повинні бути з’єднані, а пальці щільно притиснуті один до одного. Зробіть видих через рот і трохи опустіть праву руку. У той же самий час зігніть пальці лівої руки, так щоб вони накрили зверху пальці правої руки, немов ви хочете утримати праву руку від падіння.

Тепер знову вдихніть через ніс і випряміть пальці лівої руки. Підніміть долоню в початкове положення і зісковзніть лівою рукою вниз, прикриваючи її пальцями правої.

Вправа №2. Продовжуйте дихати в спокійному режимі. Тепер зігніть руки в ліктях і підніміть долоні до рівня рота. Вони повинні дивитися на вас, а пальці обох рук стикатися мізинцями. Зробіть глибокий видих і затримайте дихання на кілька секунд. Потім, вдихаючи через ніс, згинайте пальці один за одним. Почніть з великого пальця правої руки і закінчіть мізинцем лівої. Після того як ви зігнули всі пальці, зробіть видих через рот і випряміть пальці один за одним. Тепер почніть з великого пальця лівої руки.

Повторіть вправу мінімум 10 разів. Переконайтеся, що ваші пальці напружені, і ви максимально згинаєте і розпрямляєте кожен палець.

Вправа №3. Для цієї вправи вам потрібно буде придбати 4 волоські горіхи (горіхи можна замінити кульками відповідного розміру). Один горіх покладіть на ліву долоню і почніть катати, щільно притискаючи правою рукою. Катати горіх потрібно із зусиллям. Виконуйте цю вправу протягом 1 хвилини. Потім поміняйте руки починайте катати волоський горіх по правій долоні, щільно притискаючи його лівою. Виконуйте вправу протягом 1 хвилини.

Вправа №4. Подушечкою великого пальця правої руки по черзі натисніть на основу вказівного пальця, потім середнього пальця, безіменного пальця і ​​мізинця. З зусиллям нахиляйте пальці вниз до долоні. Після того, як ви повторите цей рух 20 разів, зробіть ці ж вправи лівою рукою.

Вправа №5. Спробуйте чистити зуби, тримати столові прилади, відкривати двері, писати і робити інші повсякденні заняття своєю неведучою рукою. Це посилить зв’язок між обома півкулями мозку і поліпшить роботу менш активної півкулі.

Додайте ці вправи до своєї щоденної руханки і вже через кілька тижнів вм на власному досвіді переконаєтеся в їх ефективності.  Наприклад, почнете ходити в магазин без списку.

А ще існує велика кількість інтерактивних вправ з яскравою графікою для дітей дошкільного віку. Такі додатки часто встановлюють на дитячих інтерактивних столах. В нас такі є.

Хочете укомплектувати свій клас інтерактивною дошкою, переходьте на сайт та обирайте згідно до ваших потреб та можливостей. В комплекті ви отримаєте програмний комплекс “Intboard Простір”, в якому зараз 39 інтерактивних сервісів. Та кожного місяця ми додаємо 2 нових.