Що варто робити батькам, щоб максимально підготувати дітей до майбутнього

Ви можете тренувати мозок дитини та змінити її життя так, що вона буде успішною в соціальній, емоційній і навчальній сфері.

Ось як:

Не бійтесь встановлювати обмеження

Діти потребують їх, щоб вирости щасливими та здоровими.

  • Складіть розклад прийому їжі, часу сну і часу для гаджетів, часу навчання та розваг;
  • Думайте про те, що добре для дітей, а не про те, чого вони хочуть або не хочуть. Пізніше вони подякують вам за це.
  • Ви повинні бути креативним, щоб змусити дітей робити те, що потрібно для них, хоча більшу частину часу це буде повна протилежність тому, чого їм хочеться;
  • Дітям потрібні сніданок і поживна їжа. Їм необхідно гуляти на вулиці й лягати спати вчасно, щоб на наступний день прийти в школу готовими вчитися;
  • Перетворіть те, що їм не подобається робити, у веселощі, в емоційно-стимулюючу гру.

Обмежуйте дітям доступ до гаджетів та проводьте більше часу з ними

  • Посміхніться, залоскочіть їх, покладіть записку в рюкзак або під подушку, здивуєте, витягнувши на обід зі школи, танцюйте разом, робіть будь-що, але головне разом;
  • Влаштовуйте сімейні вечері, грайте в настільні ігри, вирушайте на прогулянку разом на велосипедах.

Навчіть їх чекати

  • Нудьгувати — нормально, це перший крок до креативу;
  • Поступово збільшуйте час очікування між «я хочу» і «я отримую»;
  • Намагайтеся не використовувати гаджети в машині й ресторанах і навчіть дітей чекати, розмовляючи або граючи.

Привчіть дитину до монотонної роботи

Складати одяг, прибирати іграшки, вішати одяг, розпаковувати продукти, заправляти ліжко. Проявіть фантазію. Зробіть ці обов’язки веселими, щоб мозок асоціював їх з чимось позитивним. Підключіть до цих занять ще й знання етикету та ввічливості. Корисні поради стосовно того як, розвивати в дитині ввічливість знайдете у цій статті.

З тим, що потрібно робити ми вам розповіли. Давайте тепер розглянемо найпоширеніші помилки батьків.

Батьки не дозволяють дітям ризикувати

Європейські психологи з’ясували, що якщо дитина не грається на вулиці, і батьки не дозволяють їй навіть колінце подряпати, то в дорослому віці вона страждатиме від фобій. Дітям потрібно впасти не раз, щоб зрозуміти, що це нормально. Підлітку потрібно розійтися з дівчиною (хлопцем), щоб відчути емоційну зрілість, якої вимагатимуть тривалі стосунки. Якщо батьки усувають ризик із життя своїх дітей, то, імовірніше, у майбутніх лідерах бачитимемо зарозумілість і низьку самооцінку.

Батьки надто часто приходять на допомогу

Коли батьки надто швидко приходимо на допомогу, оточуємо дітей надмірною увагою, то позбавляємо їх необхідності самостійно долати труднощі й вирішувати проблеми. Цей підхід ігнорує суть лідерства: підготувати молодь до того, щоб вона справлялась з труднощами без допомоги. Рано чи пізно діти звикають, що хтось їх завжди виручить і владнає наслідки неправильних вчинків. Однак реальний світ функціонує зовсім по-іншому, тому така поведінка не дає нашим дітям стати компетентними дорослими.

Почуття провини не дозволяє виховати лідерство

Кажіть дітям “ні” чи “не зараз” — нехай борються за те, що по-справжньому цінують і що їм потрібно. Батьки, схильні давати їм бажане як винагороду, особливо, якщо дітей кілька. Коли в одного щось виходить добре, хвалити й нагороджувати лише його здається не зовсім справедливим. Це не реалістичний підхід, який не дає дитині розуміння, що успіх залежить від наших дій і хороших вчинків.

Не вчіть дітей, що за хорошою оцінкою обов’язково буде похід до магазину. Якщо стосунки засновані на матеріальних нагородах, діти не матимуть ані внутрішньої мотивації, ані любові до вас.

Батьки не розповідають про свої помилками

Нормальні підлітки завжди хочуть розправити крила, спробувати щось самостійно. Батьки повинні дозволяти їм, однак це не означає, що вони також повинні допомагати знайти курс у цих бурхливих водах. Розкажіть їм про помилки, яких допускалися в їхньому віці та у схожих ситуаціях. Тільки говоріть про них так, щоб допомогти зробити правильний вибір. 

Окрім того, діти повинні бути готовими до невдач, так само як усвідомлювати наслідки власних рішень. Батьки не просто впливають на своїх дітей, ми повинні бути найкращими прикладами поведінки для них.

Підписуйтесь на офіційну сторінку INTBOARD® та будьте в курсі останнії новинок освіти, актуальних методик навчання та нюансів виховання майбутнього покоління.