Швидко вивчити вірш – це можливо

Вчити вірші – не завжди найулюбленіше заняття для школярів. Але, спеціалістам INTBOARD™ вдалося знайти деякі правила з якими, ви зможете навіть в рекордно короткий час вивчити досить велика поетичний твір.

Як правильно вчити вірші

Розглянемо для початку, як правильно слід вчити вірші. Цей спосіб вважається класичним і дозволяє запам’ятовувати вірші надовго, що неодмінно стане в нагоді в подальшому, наприклад, при написанні твору.

1) вчити вірш слід почати заздалегідь, коли в запасі є дня 2-3.

2) для початку прочитайте все вірш вголос і бажано не один раз.

3) подумки намалюйте собі картину описуваних у творі подій. У будь-якому вірші, навіть в описі пейзажу, є сюжет. Якщо є здібності до малювання, можна навіть накидати ескіз.

4) виділіть головних героїв віршу, відчуйте ті почуття, які намагається передати поет.

5) перепишіть вірш. Так ви залучете ще один вид пам’яті.

6) прочитайте вірш ще раз вголос, але повільно, подумки уявляючи собі героїв і події та акцентуючи уваги на словах, їх формі і часу.

7) тепер переходимо безпосередньо до заучування. Читаєте перший рядок кілька разів і запам’ятовуєте. Потім до першої додаєте другий рядок. Запам’ятовуєте вже дві. Так, поступово, заучуєте весь вірш, кожен раз додаючи по одному рядку.

8) напишіть шпаргалку, в якій будуть позначені перші слова кожного рядка.

Як вивчити вірш швидко напам’ять

Швидко вивчити вірш - це можливоБуває, що потрібно терміново вивчити вірш. Звичайно, за 5 хвилин ви його не подужаєте, якщо пам’ять не натренована. Але за відносно короткий проміжок часу запам’ятати кілька римованих рядків не складно.

 • Задіюйте відразу всі види пам’яті. Прочитайте вірш кілька разів вголос, перепишіть його, запишіть на диктофон і слухайте, поки не набридне. Цей прийом працює, якщо потрібно завчити й іноземний текст, сенс якого ви не розумієте.
 • Розбийте вірш на цикли по два рядки і запам’ятовуйте їх по черзі.
 • Повторюйте після успішної реєстрації рядки через короткі проміжки часу. Не важливо, якщо ви пропустите кілька рядків. Відновіть прогалини пізніше, прочитавши вірш ще раз. І продовжуйте ці дії, поки не вивчите всі вірш.

Як вивчити дуже великий вірш

 • Будь-які вірші, а тим більш об’ємні, краще вчити перед сном. Прочитайте вірш вголос перед сном кілька разів. Чим більше тим краще.
 • Випишіть перші слова кожного рядка. Після цього спробуйте розповісти вірш. Поступово прибирайте слова-підказки. Наприклад, спочатку залиште тільки перші слова кожного другого рядка, потім – кожної четвертої і так далі.
 • Вивчайте вголос! Не пошепки, не про себе, а саме вголос, голосно і відразу з виразом.
 • Багатьом допомагає, якщо вірші заучувати, читаючи їх як реп – речитативом. Єдина небезпека – є ризик перейти на речитатив, коли ви розповідаєте вірш перед учителем.

Найпоширеніші помилки

 • Ніколи не намагайтеся запам’ятати весь вірш відразу. Краще розбивати вірш на частини, і повторювати, кожного разу додаючи по рядку. Метод «сніжної грудки» – дуже дієвий.
 • А ось читати вірш перед заучування слід повністю, інакше загубиться зв’язок між строфами.
 • Чи не напружуйтеся і не намагайтеся згадати забуте слово або рядок самостійно. Подібні паузи заважають. Відразу підглянете, щоб не переривати декламування.

І найголовніша порада – тренуйте пам’ять. Чим більше віршів ви знаєте, тим легше запам’ятовувати нові.

 Як вивчити розповідь з переказом?

Швидко вивчити вірш - це можливоУже в першому класі дітям дають завдання підготувати переказ. Здається, що все просто: прочитати розповідь, запам’ятати його і переказати. Але техніці переказу школярів не вчать, тому далеко не всім буває легко впоратися. INTBOARD™ вирішили допомогти.

Як вивчити розповідь швидко

Вивчити розповідь не означає визубрити її. Слід звернути увагу на інше: цікавість, образне сприйняття світу, застосування ігрових технологій там, де це можливо. Є правила запам’ятовування тексту розповіді, які можуть допомогти школярам різного віку. 

Щоб добре переказати твір потрібно розібратися в наступних питаннях:

Хто бере участь в оповіданні, про кого воно?

Що головний герой або головні герої роблять?

Коли це відбувається?

Чому (причини)?

Де розгортаються описані в оповіданні події?

Як все відбулося? Які події виявилися головними?

Потрібно прочитати розповідь вголос, так запам’ятовувати легше. Постарайтесь подумки уявити образи героїв оповідання, зрозуміти сенс і суть їхньої поведінки і вчинків. Вони вам подобаються? Чим? Якщо ні, то чому? Які деталі розповіді здалися найцікавішими? Ви розумієте значення всіх слів? Якщо ні, зазирніть в словник і знайдіть, що вони означають.

Як підготувати переказ

 • Перегляньте текст та складіть список питань. Прочитайте текст і дайте відповіді на поставлені раніше питання. 
 • Відпочиньте, відволічіться, можливо, зробіть зарядку для очей.
 • Прочитай розповідь ще раз. 
 • Перекажіть його своїми словами, користуючись написаним «звітом». 
 • Ще раз перекажіть розповідь, вже не заглядаючи в записи. 
 • Перевірте себе і переглянь «звіт» – нічого не пропустили? Якщо забули щось важливе, перекажіть ще раз. 

Перед уроком можна переглянути свій план переказу і швидко переглянути текст розповіді, щоб згадати його.

Найпоширеніші помилки

При переказі потрібно стежити за тим, щоб: 

 • Не плутати події в оповіданні, адже вони відбувалися в певній послідовності; 
 • Не вигадувати те, чого в оповіданні не було, та не плутати імена і назви; 
 • Не переказувати якусь частину тексту занадто докладно, а іншу, навпаки, занадто коротко.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть вашим дітям у навчанні. Ви більше не будете витрачати години на вивчення віршу чи підготовку до переказу. Ми маємо гарний запас схожих порад з навчання, викладання та навіть психології. Щоб нічого не пропустити підписуйтесь на офіційну сторінку в Facebook та розсилку від компанії. 

Форма для підписки знаходиться внизу сторінки.