STEM – освіта. Специфіка та переваги.

STEM

STEM – освіта. Кожен з вас давно чув про цей напрямок і бачив безліч проектів з застосуванням цієї методики.

Команда INTBOARD™ вирішила докладно вивчити це питання та з’ясувати чому саме цей напрямок отримав таку шалену популярність.

S-science (наука), T-technology (технологія), Е-engineering (інженерія), М-mathematics (математика) – саме так розшифровується ця абревіатура.

Вже з цього стає зрозуміло, які основні теми STEM проектів. Це новий тренд. На нього покладаються величезні надії, як от популяризація інженерно-технологічних професій серед молоді та підвищення поінформованості про можливості зробити кар’єру в інженерно-технічній сфері.

Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці. Учні отримують практичні навички, що можуть зробити наше життя простіше, наприклад створення «розумного дому».

Чому STEM – освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з’являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов’язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій. В такому ключі інтерактивна дошка набуває особливої актуальності. Адже навіть слабку або відсутню технічну базу можна замінити інтерактивним сервісом  та зробити практичні завдання доступними в усіх школах.

У STEM – освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.

Чим STEM відрізняється від звичайної спеціалізованої школи?

По-перше, змінюється звична для нас форма викладання, коли урок побудований навколо вчителя. За STEM методикою, в центрі уваги знаходиться практичне завдання чи проблема. Учні вчаться знаходити шляхи вирішення не в теорії, а прямо зараз шляхом спроб та помилок.

Крім того, вже починаючи з ранніх етапів навчання, в класі використовуються спеціалізовані інструменти, наприклад, програми з комп’ютерної анімації та інтерактивні сервіси у комплексі з інтерактивною дошкою.. Зазвичай учні починають знайомство з такими програмами на перших курсах університету, але за методикою STEM – вже у старшій школі.

Переваги STEM освіти:

1. Інтегроване навчання. STEM поєднує у собі проектний та міждисциплінарний підхід, який наразі вчителі у всьому світі визнають кращим.

2. Застосування отриманих знань у реальному житті. STEM демонструє, як діти можуть використати отриману інформацію в житті. Учні вивчатимуть не просто абстрактні дані, вони конкретний проект, а потім – створюватимуть власний проект певного продукту.

3. Розвиток критичного мислення. Школярі мають навчитися – на основі отриманного досвіду, аналогій та узагальнень – самостійно орієнтуватися навіть у складних ситуаціях та вирішувати проблеми без сторонньої допомоги.

4. Впевненість у власних можливостях. Практичне втілення ідеї надає моральне задоволення та підвищує самооцінку дитини.

5. Робота в команді. Школярі працюють разом, висловлюють свої ідеї та пропозиції, дискутують, обґрунтовують власну позицію та разом доходять до певних висновків

6. Підвищення інтересу до технічних дисциплін. Учні побачать, що бути інженером чи математиком це зовсім не нудно, а навпаки – весело та цікаво.

7. Інноваційність. Це особливий підхід, що дозволяє одночасно і вивчати, і застосовувати технології та науки.

8. Прямий шлях від навчання до кар’єри.  Найближчим часом очікується зростання попиту на фахівців таких спеціальностей, як інженери-хіміки, аналітики комп’ютерних систем, робототехніки, інженери ядерної медицини, архітектори підводних споруд тощо.

9. Підготовка до бурхливого технічного розвитку. Одне з основних завдань сучасної освіти є створення умов для всебічного розвитку школярів з урахуванням можливостей кожного, то STEM – освіта – це ідеальний варіант.

Дослід STEM