Сучасні діти та спорт. Як мотивувати дітей відкласти гаджети

Ви часто бачите дітей на спортивних майданчиках чи на велосипедах? Думаю, кожен помітив, що їх стало набагато менше. Ми частіше бачимо школярів з якимось гаджетом в руках. І не важливо де вони знаходяться –  в школі, магазині, транспорті. Скільки зусиль батьки та вчителі докладають для того щоб зацікавити дітей спортом. Існує безліч гуртків та секцій, головне мати бажання, поки, що ініціативу більше проявляють батьки. Вони добре розуміють наскільки важливим є підтримання активного способу життя для дітей. Адже діти й так багато часу проводять сидячи на уроках, вдома теж мало проявляють активності, все більше за комп’ютером сидять. Тож спеціалісти INTBOARD™  вирішили допомогти батькам та вчителям та зібрали в цій статті найдієвіші поради, які допоможуть залучити дітей до фізичної активності.

Що ж, давайте спочатку з’ясуємо, що цікаво вашим дітям. 90% батьків та вчителів скажуть – ігри. Саме у формі гри й потрібно подавати дитині заняття спортом. Щоб викликати як можна більше позитивних емоцій. Ось тут потрібно задіяти максимум фантазії щоб дитина залишила свій гаджет і почала займатися. Ще раз хочемо повторити, що діти активно взаємодіють з інтерактивним обладнанням. Вдома – це телефони, планшети та інше, в школі – інтерактивна дошка.

Для сучасної дитини дуже складно добровільно відмовитися від гаджета. Якщо інтерактивна дошка в школі – це джерело знань, то телефон – це канал для взаємодії. Оскільки для них стерлася межа між реальним та віртуальним спілкуванням. Отже потрібно вигадати таке заняття, коли дитина сама відмовиться від телефону (хоча б на деякий час).

Одна з дієвих порад – це використовувати гаджет, а не забороняти його, але використовувати в якості мотивації до руху.

В мережі можна знайти друзів та компаньйонів для активного відпочинку, а також нові ідеї для спортивних заходів та ігор. І вже ваша дитина буде викладати в мережу цікаві фото і збирати навколо себе однодумців. Головне завдання для батьків та вчителів – наштовхнути дітей на цю ідею.

В західних країнах дітям жде давно проводять руханки та спортивні ігри прямо в шкільних коридорах.

Ось тут потрібно активніше працювати вчителям фізкультури та запропонувати дітям декілька варіантів ігор для проведення уроку. В інтернеті безліч цікавих, досі невідомих для школярів ігор та івентів.

Якщо викликати інтерес у невеликої групи дітей, то вони вже самостійно знайдуть нових учасників для гри поза школою.

Намагайтеся знайти нові варіанти для гри та фізичної активності. Спеціалісти INTBOARD™ знайшли декілька цікавих ігор, інвентар для яких коштує зовсім небагато і школярі залюбки пограють в них на уроках фізкультури або навіть на перервах.

Шаленої популярності зараз набирає флорбол – це різновид хокею, але замість шайби пластмассовый м’ячик і удари по ньому наносяться спеціальною ключкою. Для такої гри не потрібен лід або навіть стадіон. Можна пограти на шкільному подвір’ї чи коридорі тай кількість учасників гри не обмежена ніякими правилами.

Ще одна цікава гра – фрізбі. Ми звикли бачити як в неї грають в парках та на пляжі. Чому не можна перенести її в шкільне життя.

Загалом, тут безліч можливостей для фантазії вчителя і учнів, головне – зацікавити до руху дітей.

А ще, як радять психологи та підказує досвід швецьких викладачів, не потрібно дітям молодших класів грати на рахунок і обов’язково визначати переможця чи переможців. Спочатку потрібно щоб дитина отримувала задоволення від занять спортом, а вже потім виховувати в ній жагу до перемоги.

В наших же школах все навпаки, завжди є кращий учень або група учнів, а решта поступово втрачає інтерес до занять спортом, через те, що їх постійно порівнюють з кращими. Для когось це стає стимулом, але більшість починає сторонитися від таких занять. Саме тому у шведські діти спочатку в спорті знаходять задоволення, а вже потім конкуренцію та дух до перемоги.

Якщо у дитини буде вибір чим зайнятися на уроці фізкультури, то не потрібно буде вигадувати причини не займатися. А ще, командні ігри служать засобом протидії булінгу.

Ігор дуже багато, наша команда показала тільки декілька варіантів, як мотивувати дитину, хоч на деякий час, відкласти в бік гаджет.