Торкайся і розвивайся. Сенсорне навчання для дітей з особливими потребами

Технологія сенсорного навчання перетворила навчання та розвиток у взаємодію дітей з навчальними іграми. Для деяких дітей з аутистичним спектром та всебічними проблеми розвитку, використання сенсорних технологій, таких як планшети, смартфони та інтерактивні столи, пропонують широкі можливості для навчання.

Нова технологія взаємодії з сенсорним екраном є захопливою, оскільки дозволяє дітям спілкуватися, вчитися та грати інтуїтивно зрозумілими способами.

Дитячий інтерактивний стіл дає можливість дітям з вадами зору чи слуху не обмежувати себе у навчанні та сприйнятті нового матеріалу. Так, як і для всіх дітей, навчання перетворюється в гру. У дітей з особливими потребами спостерігається набагато більша залученість в процес. Адже вони перестають відчувати бар’єри та непорозуміння з боку оточуючих. 

Сенсорна технологія вирішує далеко не всі проблеми. При виборі інтерактивного столу для дітей з особливими потребами, значно більшу роль має відігравати спеціалізоване програмне забезпечення. Якщо у вашому закладі є лише кілька дітей з вадами, які навчаються разом з іншими, то радимо все ж обирати спеціалізовані додатки. Адже більшість з них підходить для всіх дітей. 

INTBOARD®, спільно з вчителями та реабілітологами, скомпонували програмну оболонку для дітей з особливими потребами.  

Незалежно від того, чи  у дитини проблеми із спілкуванням, проблеми з орієнтацією на соціальні стосунки чи проблеми з основними навчальними дисциплінами, там є корисні програми, розроблені для їх вирішення.

Для маленьких дітей із затримкою мовлення програми, розроблені для того, щоб допомогти дітям виразити себе. Вчити звуки, повторювати за тваринами. Додатки можуть стати життєво важливим мостом для спілкування з батьками та вчителями.

Інтерактивний стіл INTBOARD® наказу МОН №414/23.04.2018

Joy - інклюзія

Програмна оболонка для “Інклюзія” складається з 84 спеціалізованих додатків, які розділені за категоріями:

  • мовлення. Повноцінний розвиток мовленнєвих функцій дає дитині дуже багато. Здоровій людині це здається такою дрібницею – повторити за тварино, а коли є відставання в розвитку, то таке відчуття зникає. Наскільки важливо, мати можливість озвучити свою думку та бажання. В цьому розділі зібрані додатки, спрямовані на розвиток мовного апарату. 
  • сенсорика. Блок програм для розвитку логіки і правильності сприйняття речей, геометричних фігур.
  • математика. Це й так одна з найскладніших дисциплін в школі, а враховуючи особливості дитини, то приділяти уваги потрібно набагато більше. Ці додатки, в ігровій формі, допомагають навчитися рахувати та виконувати елементарні математичні дії.
  • творчість. Хто з нас не любить малювати? Мабуть, таких буде дуже мало. Арт-терапія названа однією з кращих методик візуалізації та врівноваження емоційного стану. А коли ще й використовуються сенсорні технології, то ефект підвищується.
  • оточуючий світ. Вивчайте разом тварини, рослини та всі об’єкти з навколишнього світу.
  • мислення. Розвиток логічного мислення в поєднанні з розвитком дрібної моторики дає подвійний результат. В розділі зібрані додатки на пошук відмінностей та відповідностей. І багато цікавих, навіть для дорослих, додатків.

По мірі того, як компанії продовжують впроваджувати інновації, додатки для роботи з сенсорним столом все більше аспектів вони покриватимуть.

Дитячий стіл в реабілітаційному центрі

Всі ці 84 додатки спрямовані на повноцінний розвиток дітей з особливими потребами.

Загалом, використання інтерактивних столів у дошкільних навчальних закладах позитивно впливає на комунікативні навички дітей. Вже з малку вони вчаться співпрацювати та вирішувати конфліктні ситуації. Адже охочих пограти зі столом багато, а дотиків він підтримує 10.