Це повинні вміти діти до 10 років

Ця стаття спеціально для батьків! 

На дворі літо, гарна погода, канікули. Саме час більше проводити часу з власними дітьми та дечому їх навчити. Звернули увагу на саме на дітей до 10 років, адже на думку психологів, саме в цей час починає формуватися особистість. Спеціалісти INTBOARD® проаналізували стоси матеріалів та робіт психологів, вихователів, вчителів та батьків і виділили основні 7 речей, які повинна знати і вміти дитина до 10 років. Почнем!

Спілкуватися з однолітками.

В дитячому віці це не здається проблемою. Батьки часто переконують себе: “Ось виросте і знайде справжніх друзів”. Але реальність демонструє зворотну ситуацію. Діти, які мають гарні соціальні навички ще з дитинства і в зрілому віці демонструють комунікативність та лідерські якості. Навіть знайти гарну роботу їм простіше.

Популяризація гаджетів (смартфон, планшет) сприяє тому, що дитина знаходить собі одноосібне заняття. Щоб уникнути цього потрібно як можна частіше створювати умови для командної роботи дітей. 

Сучасний помічник в цьому – дитячий інтерактивний стіл

Дитячий інтерактивний стіл

Дитина робить звичні речі (грає, розмальовує, вивчає алфавіт), але вже не наодинці, а у компанії друзів. Вчиться спілкуватися, розв’язувати конфлікти та шукати компроміси. Мультисенсорні технології дозволяють навіть діткам з особливими потребами не відчувати дискомфорту при роботі з друзями. Такий ефект досягається завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню. 

Дізнатися більше про інтерактивний стіл та замовити його можна тут

Помилятися – це нормально

При слові “помилка” більшість з нас згадує свій шкільний зошит з червоними виправленнями вчителя. Від самого дитинства помилка у нас має неприємну асоціацію. Лише 14% людей з віком зрозуміли, що помилка і досвід – це слова синоніми.

Думаєте, чому діти активно працюють з інтерактивною дошкою? Так, саме через помилки. Вони розуміють, що на екрані, можна все виправити без червоного кольору і не бояться робити помилки. Пробувати виконати завдання знову й знову. 

Інтерактивна панель дає змогу більше експериментувати, робити власні висновки, а потім їх перевіряти. Використання сенсорних технологій спонукає дітей діяти, а не просто слухати.  

Інтерактивна панель Intboard

Не боятися конфліктів

Розкажіть дитині, що конфлікти можна і треба розв’язувати, не варто боятися однолітків чи навіть вчителів, якщо останні відверто неправі. Вчіть дітей відстоювати себе. Це їм сильно знадобиться у майбутньому. Зустрічали поради, обговорювати конфлікти і вихід з них на прикладі казкових героїв. Спробуйте!

Правильно сприймати критику

Не помиляється тільки той хто нічого не робить. Завжди знайдуться люди чи діти, які скажуть щось не приємне про іграшку, одяг чи поведінку. Навчіть дитину сприймати чужу точку зору спокійно і в першу чергу зважати на власне відчуття і думку. І взагалі, найкращим виходом з даної ситуації буде виховання в дитині самокритики.

Доводити свою точку зору

Дайте дітям зрозуміти, що їх думка — важлива та потрібна, тому й висловлювати її треба правильно та аргументовано.

Можна навчити дитину розмірковувати вголос — чому щось сподобалось, а щось ні, які почуття викликає той чи інший фільм чи книга. Моделюйте ситуації, де головними героями будуть улюблені персонажі дитини. Такі роздуми сприяють розвитку індивідуальності. Формують аналітичні здібності у дитини та дають змогу її краще зрозуміти. 

Навчитися говорити “НІ”

Чим старша дитина ставатиме, тим більше спокус буде зустрічатися на її шляху. Алкоголь, цигарки, наркотики – не найкраще майбутнє. Навчіть дитину говорити “Ні” в першу чергу своїм вчинкам. Більше розповідайте про наслідки від тих чи інших дій. Головне, що повинні донести батьки – всім сподобатись неможливо. Якщо дитину просять зробити щось, що протирічить її інтересам чи може нашкодити, вона повинна твердо сказати “Ні”. І при цьому, не відчувати ніякого дискомфорту. 

Підписуйтесь на сторінку INTBOARD. Ми завжди публікуємо цікавий матеріал та підіймаємо важливі теми, а ще розповідаємо і навчаємо працювати з інтерактивним обладнанням