Як самостійно встановити інтерактивну дошку

При замовленні інтерактивної дошки менеджер кожному ставить питання: Вам потрібний монтаж дошки чи впораєтесь самостійно?

І тут починаються роздуми і вагання. Дехто вирішує впоратися власними силами і починає шукати в інтернеті потрібну інформацію, не завжди правдиву. хоча не скоріше відповідну.  Кожна марка інтерактивної дошки відрізняється одна від одної.

Фахівці інсталяційного відділу компанії INTBOARD™ вирішили поділитися власним досвідом та секретами успішної установки інтерактивної дошки.

Ось такий набір потрібен для робот з установки інтерактивної дошки. Наші майстри спеціально використали найбільш поширені інструменти, простіше кажучи, у кожного чоловіка знайдеться щось подібне.

Для початку розглянемо способи кріплення.

Настінне кріплення.

+ кріплення йде в комплекті з інтерактивною дошкою;

+ потрібно один раз добре налаштувати і довгий час все буде працювати;

– втрата мобільності.

2 Кріплення на підставі.

+ мобільність;

– підставку потрібно окремо купувати;

– додаткові витрати часу на те, щоб зібрати підставку.

З досвіду наших спеціалістів можна сказати, що інтерактивна дошка дуже рідко встановлюється на мобільному стійку. Це значно логічніше робити з інтерактивною панеллю , саме в цьому випадку повністю реалізується мобільність системи.

Зараз детально розглядається варіант з монтажу інтерактивної дошки на стіну.

Починати потрібно з визначення висоти, на яку потрібно встановити дошку, вона вимірюється від підлоги до нижньої краю інтерактивної дошки. Для школи ця відстань повинна бути 70-90 см, для дитячих садочків 30-70 см.

Далі потрібно визначити верхню лінію кріплення інтерактивної дошки. І тут правильним буде прислів’я: “Сто раз на відміну, один раз відріж”. Потрібно помітити прямою лінією, бажано без жодного ступеню нахилу, верхньої межі дошки. Далі робите відвори в місцях кріплення та встановіть планку, на якій буде розміщена інтерактивна дошка .

Рекомендуємо встановлювати інтерактивну дошку вдвох, щоб уникнути пошкодження обладнання.

Далі потрібно встановити кронштейн для кріплення проектора. Він може кріпитися до стіни або стелі. Все залежить від типу проектора, яким плануєте користуватися.

1 Короткофокусний проектор.

Кріпиться на стінку над дошкою на відстані 15-25 см від верхньої краю інтерактивної дошки . Розмістити його потрібно таким чином, щоб об’ектив проектору знаходився в центрі інтерактивної дошки . Далі робите отвіри, вставляйте дюбелі та закріплюйте кронштейн.

2 Довгофокусний проектор

Тут вже ситуація набагато складніша. Такий проектор потрібно розмістити на відстані 2-3 м. від інтерактивної дошки. Прикріпити проектор не складно, а розрахувати відстань потрібно дуже точно. Від цього залежить якість зображення на інтерактивній дошці .

Розрахувати відстань можна двома способами:

  • помножити ширину інтерактивної дошки на проекційне відношення проектора – складна фраза для розуміння.

Давайте розглянемо на прикладі: У вас дошка шириною 160 см. , а проекційне відношення проектора 1:1,5.

160*1.5 = 240 см – це і є відстань на якій потрібно розмістити проекор.

  • практичним методом. Суть методу – регулятор зуму встановлюєте на середньому значенні, вмикаєте пректор і направляєте на дошку. У місці де зображення займає всю поверхню інтерактивної дошки закріплюєте проектор. Більшість користується саме цим методом.

Наступний пункт – Налаштування проектора.

Тут потрібно звернути увагу на такі речі:

  • проектор не повинен світити в очі вчителю або учню. Як зазначалось вище відстань від верхнього краю дошки до проектора повинна бути 15 – 25 см.
  • якщо не прибрати з’єднувальні кабелі в кабель-канали, то вчителі чи учні можуть чіпати їх головою.
  • чим ближче до дошки знаходиться проектор тим сильніше потрібно регулювати трапецію (в деяких моделях проекторів ця функція дуже обмежена).

Тепер настав час все підключити і впевнитися, що система працює правильно.

  • з’єднайте інтерактивну дошку з комп’ютером за допомогою USB кабелю;
  • з’єднайте проектор і комп’ютер кабелем VGA чи HDMI;
  • проектор підключіть до мережі;
  • тепер підключіть до мережі саму інтерактивну дошку.

Після всіх цих маніпуляцій потрібно ще відкалібрувати дошку та встановити програмне забезпечення, яким плануєте користуватися.

Компанія INTBOARD™  до власних інтерактивних дошок та панелей безкоштовно надає пакет програм “Intboard Простір”.

Ось ми і розповіли вам, як можна самостійно встановити інтерактивну дошку, намагалися застерегти від найпоширеніших помилок.

Говорять, що жодна хороша господиня не розголошує рецепт своєї коронної страви, а ми зараз це зробили. Вирішувати тільки вам – INTBOARD™ – це погані господарі чи люди, які всією душею віддані справі і прагнуть піднести освітній процес на новий рівень.