Зробіть себе інтерактивно сприйнятливим

Ви пам’ятаєте свої захоплення і рівень технологій  5 років тому або навіть 10? Ви могли подумати, що все так зміниться?

Зміни, звісно, річ передбачувана, але темпи інтеграціі дивують навіть людей, що пильно слідкують за новинами не тільки в Україні, а й за кордоном.

Якщо говорити про молодше покоління, то до змін вони адаптуються швидше і легше. Та й то не завжди. Коли питання стосується якогось захоплення чи відпочинку, то освоєння нових навичок відбувається швидше. Інша річ – навчання чи робота. Зараз в життя людей стрімко входять інтерактивні технології і потрібно адаптувати свої навички до нових пристроїв.

Зрозуміло, що ті хто вміє користуватися реальною логарифмічною лінійкою, може використати її і на інтерактивній дошці. Але робота з реальними предметами відрізняється від інтерактивних інструментів, тому й виникає потреба в так званому “коригуванні” навичок і способу сприйняття інформації.

“Той хто не здатен змінити свій спосіб мислення, не може змінити нічого. Джордж Бернард Шоу”

Чому важливо мати гнучкий спосіб мислення?

Кожній людині властиве стремління до стабільності, але ж вічно вона продовжуватися не може. Рано чи пізно потрібно буде щось змінювати аби життя залишилося хоч на тому ж рівні. Це зумовлено тим, що процес розвитку відбувається невпинно. Зараз одним із яскравих прикладів є система освіти. Вчителям потрібно привчати себе до інтерактивного обладнання, іншого способу проведення уроку і навіть власного бачення навчального процесу.

Саме гнучкість мислення дає людині можливість вийти з власної зони комфорту з незначним стресом. Якщо ми перестаємо вчитися, освоювати нові навички, наш мозок починає сумувати за активною роботою і починає обмежуватися тільки встановленими давно алгоритмами роботи і прийняття рішення.  

Мультимедійне обладнання дає можливість для розвитку не тільки дітям, а й вчителям. Адже варіантів використання одного і того ж предмету або уроку може бути безліч. Ті хто вже має у своєму класі інтерактивну дошку, на власному досвіді переконався у нюансах і перевагах роботи з нею, а головне своїй не підготовленості сприймати інтерактив, як частину навчального процесу.

Важливим фактором у освоєнні інтерактивних технологій є цікавість. Не переставайте задавати питання собі, оточуючим, інтернету.

“Я завжди роблю те, що не вмію робити. Тільки так я можу навчитися цьому. Пабло Пікассо”

Тепер давайте розглянемо найцікавіше питання – Як же можна розвинути гнучкість розуму?

Адже кожній людині мало не щодня доводиться чомусь вчитися. І це може не стосуватися інтерактивного обладнання. Гнучкість розуму навичка дуже потрібна та універсальна.

  • Намагайтесь дивитися на речі з різних боків. Уявляйте як би ваші друзі та знайомі вели себе в такій ситуації. Прогнозуйте, як ваші колеги планують працювати з мультибоардом.
  • Частіше намагайтеся виходити із зони власного комфорту. Спробуйте побути у незвичній для вас ролі. Якщо ви вчитель, пересядьте на місце учня, спробуйте оцінити власну роботу з погляду третьої особи. Гарною нагодою став би майстер-клас з користування інтерактивним обладнанням.  Ті хто слідкують за новинами на нашій офіційній сторінці в Facebook, бачили світлини з проведених нашими спеціалістами майстер-класів. Ось тут дійсно, вчителі стали учнями і отримали  не тільки позитивні емоції, а й дуже потрібні знання. Тому сміливо експерементуйте, навіть у власному коллективі чи сім’ї.
  • Довіряйте власним емоціям та інтуїції. Для того щоб вирішити вже знайому проблему, потрібно використати логічне мислення. Якщо ж питання стосується чогось для вас досі нового, потрібно підключати інтуїцію. Ви повинні знайти власний шлях і методику роботи з інтерактивною дошкою. З часом у вас з’явиться власний стиль викладання із інтерактивними технологіями. Це майже так, як ви вперше прийшли проводити урок.
  • Цікавтесь всім. Не важливо будуть це інтерактивні технології чи будь яка інша інформація.

Ось такими не складними методами можливо підготувати себе не тільки до появи у вашій школі інтерактивних панелей, а й до інших технологічних нововведень у вашому житті.

А почати знайомство з інтерактивним обладнанням можете на сайті INTBOARD™